בעלי המניות של פז אישרו מענק למנכ"ל הפורש יונה פוגל

המענק, בגובה 3 מיליון שקל, ניתן לפוגל שפורש בתום 12 שנות כהונה בעקבות חילוקי דעות עם היו"ר אברהם ביגר ■ המענק אושר ברוב קטן יחסית של 57%, למרות תמיכתו של ביגר במכתב למשקיעים המוסדיים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונה פוגל
יונה פוגלצילום: עופר וקנין

מענק של 3 מיליון שקל למנכ"ל פז הפורש יונה פוגל אושר היום (ד') באספה כללית של בעלי מניותיה של החברה, ברוב של 57% נגד 43%. בין המצביעים בעד ההצעה לתת לפוגל את מענק הפרישה, שלא היה חלק מתנאי העסקתו, היו מגדל, הפניקס, כלל ביטוח, מיטב דש, ילין לפידות והלמן אלדובי. המתנגדים להצעה כללו את פסגות, מנורה והראל. 

המענק אושר ברוב קטן יחסית למרות תמיכתה של חברת הייעוץ אנטרופי, ואף על פי שיו"ר החברה אברהם ביגר פנה ביום חמישי שעבר במכתב למשקיעים המוסדיים, ובו ביקש לתמוך בנתינת המענק.

ביגר, שמונה לתפקידו במארס 2019, הודה שבינו לבין פוגל היו חילוקי דעות על ניהולה של פז, אולם ביקש מהמוסדיים לאשר את המענק משום ש"פוגל מסיים 12 שנות כהונה כמנכ"ל פז שבהן נעשו פעולות שתרמו רבות להתפתחותה של החברה ולצמיחתה. הדרך להודות ליונה על שירותו רב השנים ועל תרומתו לפז היא, בין היתר, באישור תנאי הפרישה שלו שיעמדו בקרוב להכרעתכם, כפי שפורט בדו"ח זימון האסיפה המקורי. תנאי הפרישה המוצעים הם סבירים וראויים למנכ"ל המסיים תקופת כהונה ארוכה כל כך". 

ביגר הסביר שמבדיקה של תנאי ההעסקה המקוריים של המנכ"ל הפורש נראה שבזמנו לא ניתן ביטוי הולם לתנאי הפרישה העתידיים שלו, ומשום כך ועדת התגמול והדירקטוריון ביקשו להעניק לפוגל את התגמול המוצע. "לאור האמור, אני קורא לכם להיעתר לבקשתם של ועדת התגמול והדירקטוריון של החברה ולאשר תנאי פרישה אלה". נראה שההתנגדות של שיעור גבוה יחסית של המוסדיים נובעת בין היתר מכך שהמענק אינו חלק ממדיניות התגמול של החברה, ואולי גם בשל הירידה בהשפעתה של חברת הייעוץ אנטרופי וחוסר שביעות רצון של משקיעים מוסדיים מהתשואה שהציגה מניית פז בשנים האחרונות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker