הנטישה נמשכת: הראל והפניקס מדירות רגליים מתחום ביטוחי הסיעוד

הפניקס תמשיך למכור רק ביטוח סיעוד במסלול קצר לחמש שנים ■ בתחילת השבוע הודיעה חברת הביטוח מנורה כי היא מפסיקה את מכירת ביטוחי הסיעוד פרט שלה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל הפניקס, אייל בן סימון
אסא ששון

חברות הביטוח הראל והפניקס הודיעו היום (ד') כי הן מפסיקות למכור את ביטוחי הסיעוד הקיימים. ההודעות מגיעות על רקע הודעתה של חברת הביטוח מנורה מתחילת השבוע, שלפיה היא מפסיקה את מכירת ביטוחי הסיעוד פרט שלה. בשבוע שעבר הודיעה ענקית הביטוח סקור כי היא יוצאת מפעילותה בישראל. סקור היא מבטח המשנה המובילה בתחום הביטוח הסיעודי בישראל.

בהפניקס ציינו כי הם ימשיכו למכור רק ביטוח סיעוד עם מסלול קצר לחמש שנים, כלומר פיצוי רק לחמש שנים למבוטח סיעודי, וכי מי שיש כבר בידיו ביטוח סיעוד לא ייפגע. עכשיו נותר לראות מתי מגדל וכלל ביטוח יצטרפו לחברותיהן.

בשנים האחרונות נהפך תחום ביטוח הסיעוד מסוכן יותר עבור חברות הביטוח - הן בגלל התארכות תוחלת החיים, שמגדילה את שכיחות הפעלת הביטוח הסיעודי; והן בגלל הריבית הנמוכה, שלא מאפשרת לחברות להתגונן מפני הסיכון הפיננסי. כך, המוצר נהפך בסופו של דבר ליקר ומסוכן מדי עבור החברות הישראליות.

ענקיות הביטוח סוויס רה ומוניק רה יצאו מהתחום כבר לפני כעשור, ונראה כי התהליכים שמתרחשים בעולם מגיעים כעת גם אלינו. מי שאמור לטפל במשבר המתהווה הוא המפקח על הביטוח ויו"ר רשות שוק ההון, משה ברקת, אך בהיעדר ממשלה הוא יתקשה למצוא פתרונות שיטיבו עם הצרכנים וחברות הביטוח.

מרשות שוק ההון נמסר כי "הרשות עוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות בשוק הביטוח הסיעודי הפרטי ותפעל ככל שיידרש כדי להבטיח את זכויות המבוטחים. נציין כי מדובר אך ורק בביטוח סיעודי מסוג פרט, וכי הביטוח הסיעודי בקופות החולים משווק כסדרו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker