בהשקעה של 130 מיליון שקל: אייפקס תרכוש עד 20% מחברת ניכיון הצ'קים של עדי צים

בשלב ראשון תרכוש הקרן 10% ממניות חברת המימון SR אקורד, מתוך 85% מהמניות שבבעלות צים ■ בנוסף ניתנו לקרן שתי אופציות לרכישת מניות נוספות, במנות של 5% מההון כל פעם

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זהבית כהן, מנכ"לית איפקס ישראלצילום: עופר וקנין
ערן אזרן

קרן אייפקס ישראל - שמנוהלת על ידי זהבית כהן - תרכוש עד 20% מחברת המימון החוץ בנקאי SR אקורד שבשליטת (85%) עדי צים, כך דווח הבוקר למשקיעים. בשלב ראשון תרכוש הקרן 10% ממניות חברת המימון שמוחזקות בידי צים. בנוסף ניתנו לקרן שתי אופציות לרכישת מניות נוספות, במנות של 5% מההון כל פעם.

רכישת המניות מצים נעשית לפי מחיר של 45 שקל למניה - המגלם הנחה של כ-7% על המחיר בבורסה. אייפקס תשלם עבור המניות כ-53 מיליון שקל. חבילת האופציות הראשונה, לתקופה של 18 חודשים, ניתנת למימוש במחיר של 60 שקלים לאופציה. החבילה השנייה, לתקופה של 30 חודשים, ניתנת למימוש במחיר של 66 שקלים.

ככל שהאופציות ימומשו, סך ההשקעה של אייפקס תסתכם בכ-130 מיליון שקל. כחלק מההסכם, התחייבה SR אקורד כי כהן תמונה לדירקטורית בחברה מטעם אייפקס – וזאת לצד הדירקטורים החדשים שמונו לחברה - גיל גזית, אבי בניהו ונעמי אנוך. הצדדים מסרו כי יפעלו בשבועות הקרובים לחתימה על הסכם מחייב, שישקף, בין השאר, את ההבנות שהושגו. 

"צמיחה מהירה בכל הפרמטרים התפעוליים". עדי ציםצילום: יח"צ

אמש דיווחה SR אקורד – שפועלת בעיקר בתחום ניכיון הצ'קים - על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2019. החברה הציגה רבעון חזק עם גידול בתיק אשראי הלקוחות נטו לכ-652 מיליון שקל, לעומת כ-390.9 מיליון שקל בתום התקופה המקבילה ב-2018.

הכנסות המימון של החברה בתשעת החודשים גדלו בכ- 67.8% לכ- 80 מיליון שקל לעומת התקופה המקבילה ב-2018; הרווח הנקי גדל בכ- 75% לכ-40.8 מיליון שקל. האשראי שלווה החברה מתאגידים בנקאיים ונותני אשראי אחרים גדל מ-214 מיליון שקל בסוף ספטמבר 2018 לכ- 465 מיליון שקל בסוף בספטמבר 2019.

SR אקורד הכריזה על דיווידנד רבעוני של 8 מיליון שקל המצטבר מתחילת השנה לכ-24 מיליון שקל. זאת בהתאם למדיניות חלוקת הדיווידנד – לפחות 50% מהרווח הנקי. מניית החברה מגיבה לאירועים בחברה בזינוק של כ-9% - ומסכמת בכף עלייה של כ-200% ב-12 החודשים האחרונים, לשווי שוק של כ-620 מיליון שקל.

צים מסר: "אנו ממשיכים לרשום צמיחה מהירה בכל הפרמטרים התפעוליים. ממשיכים לשתף את המשקיעים ברווחינו, באמצעות דיווידנדים, בהתאם למדיניות, ואנו סמוכים ובטוחים שנצליח להמשיך ולהגדיל את מצבת הלקוחות שלנו תוך המשך שמירה על איכותו".

מאייפקס ישראל נמסר: "בשנה האחרונה בחנו מספר חברות בתחום האשראי החוץ הבנקאי, ואנו מאמינים ש-SR אקורד, חברה מובילה בתחומה, הינה בעלת פוטנציאל צמיחה עצום בזכות שיטות העבודה שלה, ביזור לקוחות איכותי ואיכות ההון האנושי. ישנה סינרגיה גדולה בין פעילותה של אייפקס ל-SR אקורד ובכוונתנו לפעול בשיתוף פעולה מלא כדי לשמר את תנופת החברה וצמיחתה בשוק האשראי החוץ הבנקאי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker