בנקאות להשקעות - ומעכשיו גם חיתום: רועי אייזנמן מתרחב לשוק ההנפקות

אוורסט, חברת הבנקאות להשקעות של אייזנמן, הקימה חברת חיתום חדשה, אותה תנהל אוריין פרידנר, לשעבר בכירה בפועלים אי.בי.אי ■ החברה מוחזקת 30% על ידי אייזנמן באופן ישיר ■ בנוסף מתנהלים מגעים לצירוף גוף אסטרטגי שיתמוך ויגבה את הפעילות החדשה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי אייזנמן
רועי אייזנמןצילום: תומר אפלבאום

רועי אייזנמן, שהקים לפני כשנתיים את חברת הבנקאות להשקעה אוורסט, מתרחב גם לתחום הובלת הנפקות. אייזנמן, שניהל בעבר את מגדל חיתום ושימש סמנכ"ל בכלל פיננסים חיתום, מנהל במקביל מגעים לצירוף גוף אסטרטגי שיתמוך בפעילות החיתום החדשה.

את חברת החיתום, שתיקרא אוורסט חיתום, תנהל אוריין פרידנר, לשעבר בכירה בפועלים אי.בי.אי. פרידנר, בעלת וותק של כ-15 שנה בשוק ההון, התמחתה בניהול הנפקות חוב והון, ובשנים האחרונות גם בייצוג חברות בינלאומיות בשיווק השקעות אלטרנטיביות בישראל.

"הצטרפותה של פרידנר אמורה לחזק את אוורסט ולאפשר לה להרחיב את פעילותה בשוק ההון. חברת החיתום תהווה פעילות בפני עצמה ותיתן מענה כולל ומקיף לכל לקוחות הקבוצה ולכל סוגי העסקות בשוק באופן נרחב ומקיף - עבור חברות ציבוריות ופרטיות כאחד", נמסר.

חברת החיתום החדשה מוחזקת באופן ישיר (30%) על ידי אייזנמן, ויתר מניותיה בידי קבוצת אוורסט. בעלי המניות של אוורסט כוללים כמה אנשי עסקים ישראלים וזרים, שתמכו באייזנמן לפני כשנתיים בעת הקמת בנק ההשקעות. בין בעלי המניות – אלחנן ותמר מעוז, לינדה אדמס, יעקב מרקוביץ, אברהם פרנקל, עופר פוזנר, גיל אלון, ישראל חן, סטיבן וולוסקי, פרנק נפתלי ועוד.

אוורסט ניהלה עד כה כמה עסקות גדולות – בהן ליווי ההקמה וההנפקה של קרן ג'נריישן קפיטל; ליווי בישראל של קרן הפינטק האמריקאית Group11, ליווי קרן סטיל פרטנרס האמריקנית בתהליך רכישה של חברה ישראלית, וכן כמה עסקות גיוס לחברות מתחום הקנאביס והאנרגיה.

ענף החיתום מגלגל כ-500 מיליון שקל בשנה ונחשב לרווחי במיוחד. החתמים נהנים משכר של מיליונים, ורק לאחרונה פורסם כי פועלים אי.בי.אי קיבל עמלה של 15 מיליון שקל בהנפקה של קרן ג'נריישן. בדומה, אוריון חיתום – אותה מנהל ארז גולדשמידט – קיבלה תגמול של 13 מיליון שקל בהנפקת חברת הנדל"ן האמריקנית נמקו ריאליטי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker