ביומיקה תשתף פעולה עם מכון ויצמן בפיתוח תרופה סלקטיבית לחיידקים עמידים

ביומיקה תקבל ממכון ויצמן רישיון לקניין הרוחני ותגליותיה של פרופסור עדה יונת, זוכת פרס נובל ■ קבוצת המחקר של פרופסור יונת תלווה מדעית את ביומיקה בפיתוח הטכנולוגיה בפרויקט

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד"ר אלרן חברצילום:
יורם גביזון

חברת ביומיקה, חברה בת של אבוג'ן, תשתף פעולה עם מכון ויצמן בפיתוח טיפול תרופתי סלקטיבי נגד חיידקים שעמידים לאנטיביוטיקה מסוג Staphylococcus aureus על בסיס מיקרוביום - החיידקים שפועלים במערכת העיכול. הטיפול יכוון סלקטיבית נגד חיידקים ספציפיים שעמידים לטיפולים אנטיביוטיים קיימים, תוך שמירה על סביבת המיקרוביום במעי של המטופלים.

ביומיקה תקבל ממכון ויצמן רישיון לקניין הרוחני ותגליותיה של פרופסור עדה יונת, זוכת פרס נובל. פרופסור יונת תיארה ברזולוציה גבוהה את המבנה הגבישי של החלק הגדול בריבוזום (המבנה האחראי ליצירת חלבונים) של החיידק Staphylococcus aureus. תיאור מבנה החלבון של זן חיידקים זה מאפשר מציאת אתר מטרה בחיידקים אלו.

זיהוי אתר מטרה ספציפי לחיידקים אלו, באמצעות התגליות של פרופסור יונת, יסייע לביומיקה לבצע באמצעות הכלים המחשוביים שקיבלה מאבוג'ן, סריקה של מולקולות שעשויות להיקשר לאתר מטרה זה, לנטרל את החלק בחיידק שמייצר חלבונים ולהרוג את החיידק העמיד - מבלי לחסל את המיקרוביום של המטופל כפי שקורה כיום כאשר מנסים לטפל בחיידקים אלו באמצעות אנטיביוטיקה רחבת טווח. כלומר אנטיביוטיקה שמסוגלת לחסל סוגים רבים של חיידקים.  

קבוצת המחקר של פרופסור עדה יונת תלווה מדעית את ביומיקה, שמנוהלת על ידי ד"ר  אלרן חבר, בפיתוח הטכנולוגיה בפרויקט זה. אחד הזיהומים הנפוצים ביותר ממשפחת חיידקי ה-Staphylococcus aureus נגרם מ-MRSA - שמגודר חיידק על - ונחשב כאחד הגורמים המובילים לזיהומים בבתי חולים. MRSA הוא חיידק שעמיד לסוגים רבים של אנטיביוטיקה וגורם למספר זיהומים קשים לטיפול בבני אדם וגורם לעשרות עד מאות מקרי מוות בבני אדם בארה"ב.

ביומיקה שבבעלותה המלאה של חברת אבוג'ן, מפתחת תרופות מבוססות מיקרוביום ל-3 תחומי טיפול: אימונו-אונקולוגיה, מחלות בדרכי העיכול, וחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker