טלרד תפטר 25 עובדים כחלק מקיצוץ הוצאות של 6 מיליון דולר

חברת ציוד התקשורת נפגעה מהאטה בשוק האמריקאי למוצרי תקשורת אלחוטית לאינטרנט בפס רחב וסבלה מהפסד תפעולי של 8 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2019

יורם גביזון
מנכ"ל טלרד, מוטי אלמליח
מנכ"ל טלרד, מוטי אלמליחצילום: ורדי כהנא

טלרד החלה בתוכנית התייעלות בחטיבת התקשורת האלחוטית לאינטרנט בפס רחב, בעקבות הפסדיה המתמשכים כתוצאה מההאטה בשוק האמריקאי. החברה, שבשליטת קרן פורטיסימו (41%) צפויה לפטר 30-20 עובדים מחטיבה זו כחלק מתוכנית ההתייעלות, במטרה לקצץ 6 מיליון דולר בהוצאותיה על בסיס שנתי.

תוכנית ההתייעלות מבוססת על מעבר למתכונת פעילות שממוקדת במתן שירות ומכירות ללקוחות, כלומר אספקה של מוצרים קיימים ושדרוגים נדרשים וצמצום חד בהוצאות המחקר והפיתוח, השיווק והמכירות של החברה.

טלרד, המנוהלת על ידי מוטי אלמליח, מעריכה כי יישום תוכנית ההתייעלות יביא לצמצום משמעותי בהפסדיה של הפעילות. החברה מציינת כי נוכח יישום תוכנית ההתייעלות עלולה החברה לבצע הפרשה מהותית לירידת ערכה של הפעילות, ככל הנראה בעקבות עבודתו של מעריך שווי המתבצעת בימים אלה לקראת פרסום הדו"חות הכספיים של החברה בנובמבר 2019.

פעילות התקשורת האלחוטית לאינטרנט בפס רחב נרכשה מחברת אלווריון בפברואר 2013 תמורת 6.1 מיליון דולר. מוצריה של החברה מאפשרים גישה לאינטרנט למשתמשי קצה בעיקר, משקי בית ועסקים קטנים ובינוניים באזורים גיאוגרפיים שאינם זוכים לכיסוי סלולרי או שאין כדאיות כלכלית לפרישת סיבים אופטיים. מאז נרכשה הפעילות, טלרד פיתחה מוצרים חדשים גם לתחום התדרים הלא-מפוקח בתדרים של 5GHz.

משרדי טלרד
משרדי טלרדצילום: זאב שטרן

ההאטה בשוק האמריקאי, שפגעה בתוצאותיה הכספיות של חטיבת התקשורת האלחוטית לאינטרנט בפס רחב (BWA), נובעת מהעיכוב בחלוקת תדרים חדשים על ידי רשות התקשורת האמריקאית (FCC), אשר גרמה לפגיעה ברכישת ציוד תקשורת על ידי חברות תקשורת וחברות שמספקות שירותי גישה לאינטרנט (WSP) במקומות שבהם חברות התקשורת אינן מספקות כיסוי.

פעילות התקשורת האלחוטית לאינטרנט בפס רחב היא עיקר הפעילות של מגזר המוצרים, הפתרונות והשירותים למפעילי תקשורת שרשמה הפסד תפעולי של 8.4 מיליון דולר במחזור של 23.7 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2019, לעומת רווח תפעולי של 481 אלף דולר במחזור של 29.9 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2018, והפסד תפעולי של 5.5 מיליון דולר במחזור של 57.7 מיליון דולר ב-2018.

הפסדים אלה מעיבים על הרווחים של טלרד בתחום תשתיות התקשורת וטכנולוגיית המידע. שווי ההשקעה של טלרד בתחום המוצרים, הפתרונות והשירותים למפעילי תקשורת הגיע ל-46 מיליון דולר בסוף 2018.

טלרד היא אחת החברות המאכזבות בבורסה בשנים האחרונות. פורטיסימו רשמה את החברה למסחר בבורסה בהצעת מכר במאי 2017, ומאז ירדו מניותיה ב-83%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker