מיטב דש נהפך לבעל עניין בוויקטורי – עם החזקה של 5.7% ברשת הסופרמרקטים

מיטב דש מצטרף לכלל ביטוח, המחזיק בחברה 15.2% ■ מנכ"ל ויקטורי: "הנזילות הגבוהה ותזרים המזומנים שלנו מאפשרים לנו לממש אסטרטגיית צמיחה, גם באמצעות רכישת רשתות"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סניף של רשת ויקטורי
סניף של רשת ויקטוריצילום: אורן זיו

רשת הדיסקאונט ויקטורי, שבשליטת אייל רביד, דיווחה הבוקר (ג') כי בית השקעות מיטב דש נהפך לבעל עניין בחברה עם החזקה של 5.7%. מיטב דש מצטרף לכלל ביטוח, המחזיק בחברה 15.2%, וזאת לצד גופים מוסדיים נוספים המחזיקים פחות מ-5% בחברה. בשנה האחרונה עלתה מניית ויקטורי בכ-8.5% - כך שהחברה נסחרת לפי שווי של כ-650 מיליון שקל.

בשלוש השנים האחרונות עלתה מניית ויקטורי בכ-23%, תשואה נמוכה ביחס לשתי המתחרות – שופרסל ורמי לוי (עלייה של 94% ו-40% בהתאמה). בשלוש שנים חילקה הרשת כ-60 מיליון שקל כרווחים למשקיעים. מנוע הצמיחה העיקרי של הרשת הוא הרחבת מספר הסניפים – כשבימים אלה מנהלת הרשת מו"מ לרכישת עשרה סניפים של מגה מידי יינות ביתן, עבור 150-100 מיליון שקל.

באחרונה דיווחה ויקטורי, שמפעילה כיום 50 סניפים, על תוצאות שיא ברבעון השני של 2019. המכירות הסתכמו ב-447 מיליון שקל, עלייה של 6.5%, בהשוואה לכ-420 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018. הפדיון בחנויות זהות במהלך הרבעון גדל בכ-2.2%, בהשוואה לפדיון בחנויות זהות במהלך הרבעון המקביל אשתקד.

הרווח הנקי לתקופה הסתכם ב-8.4 מיליון שקל, בהשוואה ל-8.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווח הנקי בתקופת הדו"ח היה 1.9%, בהשוואה ל-2% בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי הושפע לשלילה מיישום תקן IFRS16, שבניטרולו הרווח הנקי הסתכם ב-10.6 מיליון שקל, עלייה של 23.7%.

אייל רביד, מנכ"ל ויקטוריצילום: אייל טואג

אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי, ציין כי "ברבעון השני של 2019 הצגנו תוצאות שיא, ואנו משוכנעים כי מגמה זו תמשיך גם ברבעונים הקרובים. הנזילות הגבוהה ותזרים המזומנים שלנו מאפשרים לנו לממש אסטרטגית צמיחה גם באמצעות רכישת רשתות מתחרות או סניפים בודדים, וזאת לצד פתיחת סניפים באזורים חדשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker