טבע זינקה 9% בעקבות הסכם פשרה עקרוני של 23 מיליארד דולר בפרשת האופיואידים

על פי ההסכם העקרוני עם התובעים הכלליים ב-4 מדינות, טבע תספק תרופה לטיפול בהתמכרות למשככי כאבים נרקוטיים בסכום של 23 מיליארד דולר ב-10 השנים הקרובות ותשלם בתקופה זו עד 250 מיליון דולר

יורם גביזון
מחאה נגד מגפת האופיאודים במסצ'וסטס
מחאה נגד מגפת האופיאודים במסצ'וסטסצילום: Charles Krupa/אי־פי

מניית טבע זינקה ב-9% לאחר שהחברה דיווחה כי הגיעה לסיכום עקרוני עם התובעים הכלליים ב-4 מדינות בארה"ב להסדר כולל של התביעות נגדה בעניין מעורבותה לכאורה בגרימת מגפת האופיואידים, שהביאה למותם ממנת יתר של 400 אלף אמריקאים מ-1999 ועד היום.

על פי ההסכם, תשלם טבע עד 250 מיליון דולר במזומן בתקופה של 10 שנים ותספק טבליות שניתנות מתחת ללשון של Suboxone - תרופה לטיפול בהתמכרות לאופיואידים - בסכום של 23 מיליארד דולר, במונחי מחיר הרכישה הסיטונאי, ב-10 השנים הקרובות.

הסדר זה נדרש עתה להסכמה של כל 2,600 התובעים שהגישו תביעות נגד היצרנים והמפיצים של משככי כאבים נרקוטיים (אופיואידים). הסכם גלובלי מסוג זה נכשל ביום שישי האחרון. ההסכם עם התובעים הכלליים ב-4 המדינות מצטרף להסכם עם 2 מחוזות באוהיו Cuyahoga ו-Summit שלפיו טבע תשלם 20 מיליון דולר בתקופה של 3 שנים ותספק את ה-Suboxone לטיפול בהתמכרות לאופיואידים בסכום כספי של 25 מיליון דולר. בתמורה תקבל טבע פטור מהשתתפות בחלקו הראשון של משפט הענק שאמור היה להיפתח היום בקליבלנד אוהיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker