עיכוב בפרויקט תשתיות בטקסס יסב הפסד של 50 מיליון שקל לשיכון ובינוי

ההפסד, שנובע מעיכובים בהשלמת כביש אגרה ביוסטון, יירשם בתוצאות הרבעון השלישי - בהמשך להפסד של 53 מיליון שקל מפרויקט זה במחצית הראשונה של 2019

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט של שיכון ובינוי להקמת כביש אגרה ביוסטון, טקסס
פרויקט של שיכון ובינוי להקמת כביש אגרה ביוסטון, טקסס
יורם גביזון

העיכובים הנמשכים בהשלמת פרויקט כביש האגרה ביוסטון, טקסס, ימשיכו להעיק על תוצאותיה הכספיות של חברת שיכון ובינוי גם ברבעון השלישי של 2019. בחברה, שמנוהלת על ידי אייל לפידות, מעריכים שהפרויקט יסב להם הפסד של 16-12 מיליון דולר (56-42 מיליון שקל), שיירשם בתוצאות הרבעון השלישי, בהמשך להפסד של 53 מיליון שקל שנרשם במחצית הראשונה של 2019.

מניית שיכון ובינוי יורדת 2.6% בעקבות הירידה. החברה מסבירה כי חל עיכוב נוסף של כמה חודשים במועד המסירה הסופי של הפרויקט, כתוצאה מאירועי מזג אוויר שהשפיעו על התקדמות העבודות. גורם נוסף להפסד שיירשם בתוצאות הרבעון השלישי הוא עדכון של העלויות הישירות והעקיפות בפרויקט.

שיכון ובינוי מבצעת פרויקט לסלילת נתיבי אגרה מהירים באורך של 16 ק"מ לכביש SH288, שמחבר בין מרכז יוסטון לעיר פריפורט בטקסס, שנמצאת לחוף מפרץ מקסיקו. בנוסף, היא בונה מחלף מרכזי בין הכביש שסובל מעומסי תנועה כבדים, לכביש טבעת שסובב את מרכז יוסטון.

הפרויקט התעכב בקיץ 2017 בשל הוריקן הארווי, ריבוי ימי גשם והיעדר שיתוף פעולה מצד חברת הרכבות, חברות תקשורת וחברות אנרגיה שנדרשו להעתיק תשתיות שבבעלותן בתוואי הפרויקט.

שיכון ובינוי מחזיקה בבעלות שווה עם חברת התשתיות הספרדית ACS בשותפות Almeda Genoa Constructors שבונה את הפרויקט, ו-21.5% ממניות הזכיין שמחזיק בזיכיון להפעיל את הכביש עד ל-2068. השותפות שמבצעת את הפרויקט מנהלת מגעים עם מדינת טקסס שהזמינה את הפרויקט, בנוגע לקנסות שיוטלו עליה כתוצאה מהאיחור במסירת הפרויקט. השותפות טוענת שהאיחור נובע מגורמים שאינם בשליטתה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker