כיל הפסיקה את המכרז למכירת החברה הבת פרולקטל

ההחלטה לא למכור את החברה התקבלה לאחר שכיל קיבלה הצעות נמוכות מ-400 מיליון דולר - שהיה מחיר המינימום שקבעה כיל

יורם גביזון
רביב צולר
רביב צולרצילום: נטלי כהן-קדוש

כימיקלים לישראל (כיל) החליטה לא למכור בשלב זה את החברה הבת פרולקטל, העוסקת בייצור חלבוני חלב לתעשיית המזון והמשקאות. כיל העמידה את פרולקטל למכירה במאי 2019 ושכרה את שירותי בנק ברקליס לרכז את המכרז למכירתה כחלק מהאסטרטגיה של חיזוק ושימור מעמדה המוביל בשרשרת הערך של שלושת המינרלים שבליבת פעילותה: אשלג, פוספט וברום.

ההחלטה להפסיק את המכרז התקבלה לאחר שההצעות שקיבלה כיל מגורמים שהתעניינו ברכישת פרולקטל היו נמוכות ממחיר המינימום שדרשה כיל - 400 מיליון דולר. כיל רכשה את פרולקטל בינואר 2015 תמורת 92 מיליון דולר במסגרת האסטרטגיה של המנכ"ל דאז, סטפן בורגס, להרחיב את פעילותה של כיל בתחום רכיבי המזון המיוחדים על בסיס הפעילות הקיימת של מלחי פוספט ולחדור לשווקים מהירי הצמיחה במזרח הרחוק ובעיקר סין.

פרולקטל מחזיקה בשני מתקני ייצור באוסטריה ובגרמניה ומעסיקה כ-200 עובדים. מכירותיה של פרולקטל הסתכמו ב-115 מיליון דולר ב-2014, כלומר ערב רכישתה ועל פי הערכות, החברה הרוויחה 27 מיליון דולר במחזור של 135 מיליון דולר ב-2018.

קודם לניסיון למכור את פרולקטל, הוביל מנכ"ל כיל, רביב צולר, את מכירתה של Rovita - החברה הבת של פרולקטל - ללא תמורה ביוני 2018. רוביטה מייצרת מוצרים על בסיס חלבוני חלב תוך שימוש בתוצרי לוואי מעסקי חלבוני החלב של פרולקטל.

עסקים אחרים שלא היו בליבת עסקיה של כיל ונמכרו היו פעילות מניעת התפשטות שריפות יער ותוספי השמן שנמכרו לקרן ההשקעות הפרטית SK תמורת מיליארד דולר במארס 2018.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker