כיל תשקיע 20 מיליון דולר בכושר הייצור של חלבונים לשוק תחליפי הבשר

כיל קיבלה כבר ב-2019 תמלוגים במיליוני דולרים מיצרני מזון מובילים עבור השימוש בטכנולוגיה שפיתחה לייצור חלבונים מבוססי קליפת אפונה, המשמשים לייצור נגיסי עוף והמבורגרים ■ החברה צופה הכנסות של עשרות מיליוני דולרים בשנה בתוך חמש שנים מטכנולוגיה זו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המבורגרים של ביונד מיט
המבורגרים של ביונד מיטצילום: בלומברג

כימיקלים לישראל (כיל) מעמיקה את נוכחותה בשוק הגואה של תחליפי בשר,  שהצמיח חברת ענק כמו ביונד מיט. כיל תשקיע 20 מיליון דולר בהרחבת כושר הייצור ויכולות המחקר והפיתוח של Rovitaris - טכנולוגיית החלבון החלופי שפיתחה החברה לשוק תחליפי הבשר.

Rovitaris, שפותחה במעבדות של כיל בלדנבורג בגרמניה וסנט לואיס במיזורי, מאפשרת ייצור מזון על בסיס צמחי, נקי מאלרגנים, עמיד וניתן להתאמה לכל יישום של תחליפי בשר, עוף או דגים במטרה לשפר את הטעם והמרקם. אחד היתרונות המרכזיים של Rovitaris הוא השימוש הגמיש שלה במקורות של חלבון צמחי. כיל השתמשה עד כה בחלבונים מבוססי קליפת אפונה, ובאחרונה היא מפתחת חלבון מבוסס פול שיהיה ייחודי לה ויאפשר לה להרחיב את סל המוצרים שלה.

מעבדה לפיתוח ביונד מיט
מעבדה לפיתוח תחליפי בשר של ביונד מיטצילום: בלומברג

הטכנולוגיה של כיל מספקת כבר עתה פתרונות לייצור תחליפי בשר על בסיס צמחי למוצרים כמו נגיסי עוף והמבורגרים, נקניקיות, נקניקים ונגיסי דג עבור לקוחות צמחוניים וטבעוניים, בין השאר לשתי יצרניות גדולות של מזון בצפון ובדרום אמריקה, ומקבלת תמלוגים של מיליוני דולרים לשנה. על פי התוכנית החמש-שנתית של כיל היא אמורה להגיע להכנסות של עשרות מיליוני דולרים מתמלוגים עבור שימוש בטכנולוגיית Rovitaris בתוך חמש שנים. כיל ניצלה את קשריה עם יצרנים אלה, שהם לקוחות של החברה בתחום תוספי המזון מבוססי הפוספט, כדי לשווק את טכנולוגית ייצור החלבון הצמחי שאינה קשורה לפוספט.

כיל מצטטת מחקרים שעל פיהם שוק תחליפי הבשר העולמי הסתכם ב-4 מיליארד דולר ב-2018, וצפוי לצמוח בשנים הקרובות ב-7% בשנה. פיתוח הטכנולוגיה לייצור חלבונים מבוססי קטניות לתחליפי בשר נעשה בהמשך לפעילותה של כיל בתחום רכיבי המזון מבוססי הפוספט של החברה, שכולל ייצור רכיבי מזון פונקציונלי ותוספי פוספט שמספקים פתרונות של מרקם ויציבות לשוק הבשר המעובד, העופות , פירות הים, מוצרי החלב, המשקאות, מוצרי המאפה וכן חלבוני חלב, חלבוני מי גבינה לתעשיית רכיבי המזון ותבלינים ותערובות תבלינים לתעשיות הבשר והעוף המעובד. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker