אנלייט מקימה פרויקט רוח של 550 מיליון שקל בשוודיה

הפרויקט צפוי להניב הכנסות של 11 מיליון יורו לשנה ב-12 שנותיו הראשונות ו-20 מיליון יורו לשנה ב-18 השנים שלאחר מכן ■ אנלייט במו"מ עם חברת תשתיות חשמל גרמנית למכירת 50% מהייצור לתקופה של 12 שנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פרויקט בקרואטיה של חברת אנלייט
טורבינות רוח צילום: אנלייט

חברת האנרגיה המתחדשת, אנלייט, הודיעה היום (ג') על התחלת עבודות ההקמה של פרויקט הרוח Picasso בשוודיה, שהספקו 113 מגה ואט - לאחר שהחברה הוציאה צווי תחילת עבודה מלאים לספקים המהותיים בפרויקט.

חברת הפרויקט תעביר מקדמות לקבלנים ולספקים העיקריים בסכום של 40 מיליון יורו מעלות כוללת של 140 מיליון יורו. אנלייט מנהלת מו"מ מתקדם למימון הפרויקט במתווה של מימון פרוייקטלי עם הבנק הגרמני Hamburg Commercial Bank, וכן היא מנהלת מגעים לחתימה על הסכם עם חברת תשתיות חשמל גרמנית למכירת חשמל, שבמסגרתו תמכור 50% מייצור החשמל של הפרויקט לתקופה של 12 שנה.

אנלייט מעריכה שהסגירה הפיננסית והחתימה על הסכם למכירת חשמל לטווח ארוך (PPA) יושלמו עוד ברבעון הרביעי של 2019. עבודות ההקמה הפיזיות העיקריות צפויות להסתיים עד סוף 2020 והפעלתו המסחרית של הפרויקט תושלם עד למחצית 2021. אנלייט מעריכה שפרויקט Picasso יניב הכנסות של 12-10 מיליון יורו ב-12 שנותיו הראשונות של הפרויקט ו-24-17 מיליון יורו למשך 18 השנים הבאות. עלות ההקמה הצפויה של פרויקט פיקסו היא 575-550 מיליון שקל.

בנוסף, אנלייט קיבלה את כל האישורים הנדרשים להפעלתו המסחרית של המתקן השני בפרויקט הפוטו וולטאי Atilla (אטילה) בהונגריה, שהספקו 17 מגה ואט.

אנלייט, שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ, כבר החלה בהפעלת השלב הראשון בפרויקט אטילה שהספקו 15 מגה ואט ומוחזק בשיעור של 50.1% על ידה. אנלייט צופה שההפעלה של המתקן השלישי בפרויקט, שהספקו 25 מגה ואט, תחל בשבועות הקרובים ובכך תושלם ההפעלה המסחרית המלאה של שלושת המתקנים שמרכיבים את הפרויקט בהספק כולל של 57 מגה ואט. אנלייט מעריכה שהפרויקט יניב הכנסות של 28 מיליון שקל, ורווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 22 מיליון שקל לפי תעריף של 9.8 יורו לקילו ואט שעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker