אקסלנז של ארקין מורידה תחזיות - ומעמידה את עצמה למכירה

אחרי הפסד מצטבר של 87 מיליון דולר החליט דירקטוריון אקסלנז ביום חמישי האחרון לשכור את שרותיו של בנק השקעות מוביל שירכז את תהליך מכירתה של החברה ■ מניית אקסלנז מגיבה לדיווח בירידה של 6.9% במחזור של 234 אלף שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מורי ארקין
מורי ארקין

אחרי הפסד מצטבר של 87 מיליון דולר נראה שגם מורי ארקין, בעל השליטה בחברת אקסלנז (75%), הגיע למסקנה שההשקעה בה כבר לא תיחשב אחת מהצלחותיו הבולטות. דירקטוריון אקסלנז החליט בישיבתו ביום חמישי האחרון לשכור את שרותיו של בנק השקעות מוביל שירכז את תהליך מכירתה של החברה, בעקבות מגעים ראשוניים שהתקיימו עם רוכשים פוטנציאליים, ויסייע לדירקטוריון בבחינת חלופות שונות.

אקסלנז - שנסחרת בשווי של 65 מיליון שקל (18.5 מיליון דולר) לאחר שאיבדה 73% משוויה בחמש השנים האחרונות ו-67% מתחילת 2019 - עוסקת בפיתוח ומכירה של מכשור רפואי לביצוע בדיקות נשיפה לצורך אבחון מחלות בדרכי העיכול והכבד. אקסלנז עידכנה את משקיעיה, כולל חברת מגדל - שמחזיקה ב-5.3% ממניותיה של החברה - שהכנסותיה יהיו נמוכות מהתחזית הקודמת שסיפקה עם פרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2019. זאת נוכח מידע שקיבלה בנוגע למכירות שביצע לקוח מהותי.

מניית אקסלנז מגיבה לדיווח בירידה של 6.9% במחזור של 234 אלף שקל, שגדול פי ארבעה מהמחזור היומי הממוצע במניה. אקסלנז, שמנוהלת על ידי רפאל ורנר המנכ"ל ואורי גייגר היו"ר, מעריכה שמכירותיה ב-2019 יהיו 15-14 מיליון דולר - בעוד שעל פי התחזית הקודמת החברה העריכה שהכנסותיה ב-2019 יהיו 16.25 מיליון דולר, כך שמרכז טווח התחזית המעודכנת נופל ב-11%.

טווח התחזית המעודכן גבוה ב-6.5%-14% ממחזור המכירות של אקסלנז ב-2018. התחזית מבוססת, בין השאר, על נתוני המכירות לרבעון השלישי של 2019 שעדיין לא בוקרו על ידי רואי חשבון ואינם סופיים - שלפיהם המכירות בינואר-ספטמבר 2019 הגיעו ל-10.3 מיליון דולר, גידול של 4.7% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2018. אקסלנז צופה שלמרות ההאטה בקצב צמיחתה תציג תזרים מזומנים חיובי מפעילותה השוטפת, ותמשיך לצמוח בקצב דו ספרתי בשנים הקרובות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker