מ-120 מיליון דולר ל-15 מיליון בלבד בפחות משנתיים: פימי מציעה לרכוש את חברת תהל

הקרן מציעה להזרים 10 מיליון דולר לחברה ההנדסה תמורת 51% ממניותיה ■ ההצעה נמוכה ב-50% מהצעה קודמת בעקבות השלמת בדיקת נאותות לתהל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ישי דוידי
ישי דוידיצילום: עופר וקנין

בעלי איגרות החוב המתוסכלים של חברת קרדן יצטרכו לקבל בקרוב החלטה כואבת. פחות משנתיים לאחר שקרן פורטיסימו עמדה לרכוש את הבעלות בחברת ההנדסה תהל לפי שווי חברה של 120 מיליון דולר, מציעה קרן השקעות אחרת, פימי, לרכוש את השליטה בתהל לפי שווי של 15 מיליון דולר בלבד.

חברת קרדן אן.וי שמחזיקה בשליטה בתהל (98%) דיווחה שקרן פימי עדכנה את הצעתה לרכישת השליטה בתהל, בעקבות השלמת בדיקת נאותות שביצעה. פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, מציעה עתה להשקיע סכום כולל של עד 35 מיליון דולר בתמורה להקצאת מניות בתהל. על פי המתווה שהוצע, פימי תשקיע 10 מיליון דולר ותקבל הקצאה של 40% מהונה של תהל ו-51% מזכויות ההצבעה. השקעה ראשונית זו תבוצע לפי שווי של 15 מיליון דולר לתהל, לפני ההשקעה.

ההצעה הראשונית שהוגשה על ידי פימי לבעלי איגרות החוב, בטרם בוצעה בדיקת הנאותות, היתה להזרמת עד 37 מיליון דולר לתהל, שתתבסס על שווי ההון העצמי המוחשי של תהל שמסתכם ב-30 מיליון דולר. נראה שבדיקת הנאותות שביצעה פימי גרמה לקרן לחתוך במחצית את שוויה של תהל לצורך ההשקעה.

על פי ההצעה המעודכנת שהגישה פימי, היא תקבל גם הקצאה של שתי אופציות: האחת, שניתנת למימוש בתוך שנה ממועד השלמת ההשקעה הראשונית לרכישת מניות נוספות של תהל בתמורה להשקעה של עד 5 מיליון דולר והשנייה, שניתנת למימוש בתוך שנתיים ממועד השלמת ההשקעה הראשונית להשקיע עד 20 מיליון דולר תמורת הקצאת מניות נוספות בתהל. פימי מתכוונת לרשום את מניותיה של תהל למסחר בבורסה בתל אביב בתוך 30 חודשים מהשלמת העסקה. פימי מציעה שאם תמכור את מניותיה בתהל בתמורה שיחד עם הדיווידנדים שתמשוך מתהל, יעלו על 200% מהסכום שתשקיע, תשלם פימי לקרדן או לבעלי איגרות החוב שלה שיחזיקו במניות תהל, 20% מההפרש בין התמורה שתקבל לבין 200% מהשקעתה בתהל.

חברת קרדן אן.וי חייבת לבעלי איגרות החוב סכום של 327 מיליון יורו ולא עומדת במועדי התשלום מפברואר 2018. תהל, שהיא אחד משני הנכסים של קרדן אן.וי, מספקת שירותי הנדסה לפרויקטים של מים, ביוב, והשקיה וכן שירותי הקמה והפעלה של פרויקטים חקלאיים במדינות אפריקה במרכז ומזרח אירופה ובהודו. תהל הציגה לאורך השנים היקפי פעילות וצבר עבודות גדולים שלא באו לידי ביטוי בשורת הרווח ובתזרימי המזומנים, בעיקר כתוצאה מהמשבר הפיננסי שבו נתונה החברה האם כבר עשור.

תהל הפסידה 11.9 מיליון יורו במחזור של 79 מיליון יורו במחצית הראשונה של 2019  בעיקר בשל הפרשה לירידת ערך של פרויקטים, בהשוואה לרווח של 873 אלף יורו במחזור של 74 מיליון יורו בתקופה המקבילה ב-2018. צבר ההזמנות של החברה הסתכם ב-720 מיליון יורו נכון לסוף יוני 2019.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker