ראדא קיבלה הזמנות חדשות ב-6 מיליון דולר

מרבית ההזמנות הן הזמנות המשך מלקוחות שראדא התקשרה עמם בשנתיים האחרונות, ויתרתן הזמנות מלקוחות חדשים

יורם גביזון
מכ"מ של ראדא
מכ"מ של ראדא

חברת ראדא, שמפתחת מכ"מים יבשתיים טקטיים, קיבלה הזמנות חדשות בשווי 6 מיליון דולר באוגוסט-ספטמבר 2019. ראדא, שבשליטת DBSI, מציינת כי 90% מההזמנות התקבלו מערכות מכ"מ מוגדרות תוכנה, שמיועדות למערכות הגנה נגד כלי טיס בלתי מאויישים; מערכות הגנה אווירית לטווחים קצרים מאוד; ומערכות הגנה אקטיביות, כמו חץ דורבן של תע"ש מקבוצת אלביט מערכות.

מרבית ההזמנות הן הזמנות המשך מלקוחות שראדא התקשרה עמם בשנתיים האחרונות, ויתרתן הזמנות מלקוחות חדשים - שלהערכת החברה עשויות לגדול בטווח הקצר. ראדא, שמנוהלת על ידי דב סלע, זכתה בהזמנות חדשות בשווי 41 מיליון דולר, ומתוכן הזמנות ב-32 מיליון דולר התקבלו עבור מערכות מכ"מ טקטי רב-משימתי.

ראדא מפתחת מכ"מים מסוג MHR לגילוי בני אדם, כלי רכב, פצצות מרגמה ורקטות, וכן פתרונות לגילוי רחפנים וכלי טייס בלתי-מאוישים. החברה מפתחת גם מכ"מים מסוג Echr שנמצאים בשימוש במערכות הגנה אקטיביות. החברה סיימה את המחצית הראשונה של 2019 עם הפסד של 1.4 מיליון דולר, במחזור של 18.7 מיליון דולר - בהשוואה לרווח של 312 אלף דולר במחזור של 12.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2018.

הצמיחה החזקה בהכנסותיה של החברה נבעה מגידול בביקוש למכ"מים טקטיים. החברה עברה להפסד תפעולי של 1.4 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2019, בהשוואה לרווח תפעולי של 309 אלף דולר בתקופה המקבילה ב-2018, למרות צמיחה של 49% בהכנסותיה. זאת, כתוצאה מקפיצה של 136% בהשקעותיה במחקר ובפיתוח ל-3 מיליון דולר בתקופה זו.

ראדא נסחרת בשווי של 180 מיליון דולר, לאחר עלייה של 83% מתחילת 2019. באמצע ספטמבר, בעלת השליטה - קרן DBSI, שבבעלות ברק דותן ויוסי בן שלום - מכרה 7.2% ממניות החברה תמורת 12.7 מיליון דולר לחברת הביטוח הפניקס, בית ההשקעות מיטב-דש ולחברת ההשקעות של מורי ארקין. המכירה נעשתה לאחר מתקפת טילי השיוט האיראנית על מתקני הנפט של ערב הסעודית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker