מיזוג בין שתי חברות קנאביס בחו"ל יניב לשיח מדיקל עד 1.8 מיליון דולר

חברת הקנאביס מחזיקה באמצעות החברה הבת שיח שריד בכ-1.5% ממניות חברת Gloucester, שהתמזגה עם Cresco Labs ■ שיח ליוותה את החברה האמריקאית בתחילת דרכה בהתבסס על הידע שצברה בתחום הגידול, ובגינו הוקצו לה מניות ללא כל תמורה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שי שריד (מימין) ויוגב שריד
מנהלי חברת שיח, שי אברהם (מימין) ויוגב שרידצילום: אייל טואג

שיח מדיקל גרופ, חברת הקנאביס הרפואי שבשליטת משפחת שריד (69%), תקבל עד 1.8 מיליון דולר, לאור השלמת עסקת מיזוג של חברת קנאביס בניו יורק, אשר שיח ליוותה בתחילת דרכה בהתבסס על הידע שצברה בתחום הגידול, ובגינו הוקצו לה מניות ללא כל תמורה.

שיח מדיקל מחזיקה באמצעות החברה הבת שיח שריד (100%) ב-1.5% ממניות Gloucester האמריקאית. Gloucester מחזיקה ב-100% ממניות חברת Valley, שהשלימה מיזוג עם Cresco Labs, הנסחרת בבורסות בקנדה ובארה"ב. המיזוג נעשה לפי שווי חברה של 120 מיליון דולר, וזאת בהנחה של מלוא התמורה (מזומן, מניות ואופציות) ועמידה ביעדים.

Cresco Labs היא חברה אמריקאית הנסחרת בבורסת CSE בקנדה וכן "מעבר לדלפק" (OTC) בארה"ב. בתמורה למיזוג תקבל שיח, כבעלת מניות ב-Gloucester, כ-460 אלף דולר במזומן וכן מניות ואופציות ב-Cresco, ששווי השוק שלהן מוערך, נכון למועד הדיווח, ב-730 אלף דולר.

בנוסף, נקבע בהסכם המיזוג מנגנון תמורה נוספת (Earn out), לפיו בכפוף להשגת יעדים מסוימים, יהיו זכאים בעלי המניות ב-Gloucester, ובכללם שיח, ל-140 אלף דולר, וכן למניות ואופציות נוספות ב-Cresco, ששווי השוק שלהן מוערך בכ-430 אלף דולר. סך תמורת המיזוג לשיח (מזומן, מניות ואופציות), בהנחה של השגת היעדים במלואם וקבלת מלוא התמורה הנוספת, מוערכת ב-1.8 מיליון דולר.

שיח מדיקל גרופ, שנסחרת לפי שווי של 250 מיליון שקל, היא מחלוצות הקנאביס הרפואי בישראל. החברה, שפעילה מ-2008, מחזיקה במתקני גידול על גבי שטח של 14 דונם ובעלת פוטנציאל התרחבות של 20 דונם נוספים. החברה מנוהלת על ידי האחים יוגב ושי אברהם שריד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker