או.פי.סי. שבשליטת עידן עופר תחלק דיווידנד של 200 מיליון שקל

יתרת המזומנים שבקופתה של או.פי.סי הסתכמה ב-379 מיליון בסוף יוני 2019 ■ מאז גייסה החברה 155 מיליון שקל בהנפקה פרטית של מניות למשקיעים מוסדיים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיורא אלמוגי, מנכ"ל או.פי.סי
יורם גביזון

או. פי. סי, שבשליטתו העקיפה של עידן עופר, תחלק דיווידנד של 200 מיליון שקל. הדיווידנד משקף תשואה של 5% ביחס למחיר המנייה בפתיחת המסחר הבוקר.

יתרת המזומנים שבקופתה של או.פי.סי הסתכמה ב-379 מיליון נכון לסוף יוני 2019. מאז גייסה החברה 155 מיליון שקל בהנפקה פרטית של מניות למשקיעים מוסדיים, שנועדה להגדיל את אחזקות הציבור במניות החברה, באופן שיאפשר לה להמשיך ולהיכלל במדדי הבורסה המובילים. 

זכתה בבוררות בינלאומית

או.פי.סי אנרגיה, שמנוהלת על ידי גיורא אלמוגי, זכתה בבוררות בינלאומית נגד קבוצת תמר בנוגע למחיר אספקת הגז שאו.פי.סי שילמה לתמר בין יולי 2013 לינואר 2015. בעקבות פסיקת הבוררות מיולי 2019, קיבלה או.פי.סי 80  מיליון שקל. או.פי.סי אנרגיה מפעילה באמצעות החברה הבת או.פי.סי רותם (80% ) את תחנת החשמל הפרטית הראשונה במישור רותם - שהספקה 466 מגה-ואט, ומחזיקה ב-80% ממניותיה.

או.פי.סי צפויה לרכוש מחברת ורידיס את 20% ממניותיה של או.פי.סי רותם בתמורה מוערכת של 480 מיליון שקל לפי שווי חברה של 2.4 מיליארד שקל - שמשקף חוב פיננסי נטו של 1.1 מיליארד שקל שיש לאו.פי.סי רותם, מכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי (Ev/Ebitda ) של 10.

או.פי.סי צפויה לממן את הרכישה מהמזומנים בקופתה ובהנפקת מניות נוספת למשקיעים מוסדיים שידללו את חלקה של חברת קנון שמחזיקה כיום ב-70% ממניותיה של החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker