שיכון ובינוי זכתה בפרויקט של 310 מיליון דולר בניגריה

הקמת הכביש בדרו-מזרח ניגריה תבוצע על ידי חברה נכדה בבעלות שיכון ובינוי (96%) וממשלת ניגריה (4%), ותכלול חיבור לגשר שמוקם על נהר הניג'ר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט של חברת SBI בניגריהצילום: George Osodi / Bloomberg
יורם גביזון

שיכון ובינוי, שמנוהלת על ידי אייל לפידות, זכתה במכרז של ממשלת ניגריה להקמת כביש בדרום-מזרח המדינה בעבור 310 מיליון דולר, על פי שער החליפין הנוכחי של הניירה הניגרית. מניית שיכון ובינוי מגיבה לידיעה בעלייה של 3.8%, שמשלימה עלייה של 125% מתחילת 2019.

הפרויקט, שיבוצע על ידי חברה נכדה בבעלות שיכון ובינוי (96%) וממשלת ניגריה (4%), יתחבר לגשר שמוקם על נהר הניג'ר על ידי צד שלישי שאינו קשור לחברה. העבודות בפרויקט כוללות סלילת כבישים באורך של כ-18 ק"מ ובנייה של מספר גשרים ומחלפים.

העבודות צפויות להתחיל במחצית השנייה של 2020, ולהימשך כ-48 חודשים. שיכון ובינוי מבהירה כי נכון לרגע זה טרם נחתם חוזה מחייב לביצוע העבודות בפרויקט בין SBI - חברה בת של שיכון ובינוי - לממשלת ניגריה, ואין ודאות בנוגע למועד חתימת חוזה מחייב, אם ייחתם.

ניגריה היא אחד ממרכזי הרווח הוותיקים והיציבים של פעילות קבלנות הבנייה והתשתיות הבינלאומית של שיכון ובינוי. פעילות זו הניבה לחברה הכנסות של 675 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019 - שהיו 22% מהכנסותיה של החברה בתקופה זו; ורווח גולמי של 121 מיליון שקל - שהיווה 26% מהרווח הגולמי של החברה במחצית הראשונה של 2019.

מפברואר 2018, SBI נחקרת על ידי משטרת ישראל ועל ידי מחלקה בבנק העולמי בחשד שמנהליה שיחדו בכירים במדינות אפריקאיות כדי לזכות בפרויקטים גדולים של תשתיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker