קרן הריט מניבים בדרך לעסקה של 635 מיליון שקל

הקרן דיווחה כי היא במו"מ לרכישת כמה נכסים בצפון, בתמורה ל-635 מיליון שקל ■ הנכסים מושכרים ומיועדים לתעשייה, משרדים ואחסנה בשטח בנוי כולל של כ-80 אלף מ"ר ■ מניית מניבים עולה בתגובה ב-2.5%

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניבים
עופר אברם, מנכ"ל קרן הריט מניביםצילום: אייל טואג

קרן הריט מניבים, המתמקדת ברכישת נכסים בתחומי התעשייה והלוגיסטיקה, בדרך לעסקה גדולה בצפון. הקרן דיווחה הבוקר (חמישי) כי היא מנהלת מו"מ לרכישת כמה מתחמים, בתמורה ל-635 מיליון שקל (בתוספת מע"מ), לא כולל הוצאות עסקה. לפי הדיווח, הנכסים מושכרים ומיועדים לתעשייה, משרדים ואחסנה בשטח בנוי כולל של כ-80 אלף מ"ר. העסקה צפויה כמעט להכפיל את שווי נכסיה. מניית מניבים עולה בתגובה ב-2.5%.

"מניבים קיבלה מהמוכרים התחייבות לתקופה מוגבלת, במהלכה התחייבו המוכרים שלא ינהלו מו"מ עם צדדים שלישיים", נמסר מהחברה, "במהלך תקופה זו תבוצע על ידי החברה בדיקת נאותות לשביעות רצונה ויושלמו הליכי המשא ומתן. העסקה כפופה, בין היתר, להשלמת המשא ומתן וחתימת הסכם מחייב בין החברה והמוכרים, ואין כל ודאות, כי המתחמים יירכשו על ידי החברה".

מניבים היא קרן הריט השלישית שהוקמה בישראל, לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן. במהלך הרבעון הראשון של 2017, השלימה הקרן הנפקה ראשונה (IPO), שבה גייסה 63 מיליון שקל מהציבור, לפי שווי של 320 מיליון שקל לאחר הכסף. בקרן מושקעים כמה גופים מוסדיים גדולים, ובהם פועלים שוקי הון, מיטב דש, אי.בי.אי, אוניברסיטת בר אילן, הלמן אלדובי וקרן הפנסיה גלעד.

מניבים מחזיקה נכון להיום ב-10 נכסים בראש העין, ירושלים, הר טוב, רחובות, רמלה וכפר סבא, בשטח של 100 אלף מ"ר עילי לשימושים שונים, וב-23 אלף מ"ר חניונים. שווי נכסי הקרן הינו כ-850 מיליון שקל. נכסי הקרן הניבו ב-2018 רווח נקי תזרימי של כ-24.4 מיליון שקל, לעומת 14.8 מיליון שקל ב-2017 - גידול של 64.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker