הפיקוח על הבנקים פותח מוקד סיוע ייעודי לחברות פינטק

מוקד הסיוע קם במטרה להבין מהם הקשיים הייחודיים של חברות הפינטק מול הבנקים, וכיצד ניתן לטפל בהם ■ המוקד עתיד לסייע לחברות בתהליכי פתיחת חשבון בנק

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עשרות אגורות
צילום: אורן זיו

בשנים האחרונות לא מעט חברות פינטק (חברות טכנולוגיה פיננסית) בישראל נתקלות בחסמים ביורוקרטיים המקשים על פעילותן. אחד הקשיים הנפוצים נוגע לפתיחת חשבון בנק. בבנקים טוענים כי הסיבה לקשיים אינה התחרות שהסטארט-אפים עשויים להציב למערכת הבנקאות, אלא סיכונים שנובעים מסוגיית הלבנת הון. אתמול (א') פירסם הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל כי הוא פותח מוקד סיוע לחברות פינטק.

המוקד עתיד לסייע בתהליכי פתיחת חשבון בנק או ניהולו כדי לעודד תחרות וחדשנות במערכת הפיננסית, וכחלק נוסף בקידום מודל הבנקאות הפתוחה. כאשר מודל זה ייצא לפועל יתאפשר לגופי הפינטק, כמו גם לגופים אחרים, לקבל מהבנקים מידע פיננסי של הלקוחות (בהסכמתם). מטרת הבנקאות הפתוחה היא גם להוזיל את העלויות לצרכנים ולשפר את השירותים שהם מקבלים.  

המוקד הייעודי יפעל כמעין מגשר בין הבנקים לבין גופי הפינטק, בעיקר בהיבטים של ציות לרגולציה. בנוסף, הוא יאפשר לפיקוח להבין מהם האתגרים הייחודיים עמם מתמודדים גופים אלו ואיך ניתן להקל עליהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker