רני צים מזנקת ב-7%: קיבלה היתר בנייה לפרויקט הדגל בכפר סבא

המרכז יכלול 20 אלף מ"ר שטחי מסחר ובילוי, 34 אלף מ"ר שטחי משרדים וכ-1,000 חניות ■ עלות הפרויקט מוערכת ב-330 מיליון שקל (ללא מרכיב עלות הקרקע)

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
רני צים, בעלים ומנכ"ל של חברת רני צים מרכזי קניות
רני ציםצילום: אורן קאן

מניית רני צים מרכזי קניות מזנקת ב-7%, לאחר דיווח החברה הבוקר (א') על קבלת היתר בנייה לפרויקט הדגל שלה – המרכז המסחרי צים אורבן לייף כפר סבא. המרכז יכלול 20 אלף מ"ר שטחי מסחר ובילוי, 34 אלף מ"ר שטחי משרדים וכ-1,000 חניות. עלות הפרויקט מוערכת ב-330 מיליון שקל (ללא מרכיב עלות הקרקע).

בשבוע שעבר דיווחה רני צים על התקשרות בהסכם עם תאגיד בנקאי להעמדת אשראי בסך 57 מיליון שקל לצורך מימון המרכז המסחרי, שמועד השלמתו צפוי ב-2022. המרכז, שממוקם בסמוך לכביש 6, נמצא כיום בשלב של עבודות ביסוס. באחרונה עידכנה החברה כי נחתם בפרויקט הסכם שכירות משמעותי לעשר שנים בשטח של 5,400 מ"ר (כולל גלריות) עם רשת המרכולים אושר עד.

בצמוד למרכז המסחרי, מקימה צים מרכז פנאי, ספורט ותרבות. המתחם יכלול, בין היתר, מתקני ספורט מוטורי (קארטינג, אופנועים), ספורט אתגרי (מסלול אופניים, קיר טיפוס, אומגה), שוק פתוח ומיני-רכבת שתחבר בין האזורים השונים. להערכת צים סנטרס, המרכז המסחרי צפוי להניב הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של 40-35 מיליון שקל בשנה.

במקביל, ממשיכה החברה לקדם מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בכפר סבא את הבקשה לשינוי היתר והשלמת התנאים לתב"ע (תוכנית בניין עיר) שאושרה להפקדה, שעניינה ניצול וניוד זכויות בנייה להקמת בניין משרדים בשטח של 40 אלף מ"ר ובגובה של עד 30 קומות, ושטחי מסחר, פנאי ובילוי כאמור בשטח של 15 אלף מ"ר. החברה מתכננת למצות את כל זכויות הבנייה בהתאם לתב"ע המקודמת.

רני צים מרכזי קניות פועלת בתחום ההקמה והניהול של מרכזים מסחריים, רכישה, ייזום והשבחת קרקעות בישראל. הקבוצה, שפועלת בעיקר בערי פריפריה ובחברה הערבית, מחזיקה בשישה מרכזי קניות בערד, נתיבות, בית שאן, מעלות, אום אל פחם וירכא. החברה תתמקד בשנים הקרובות בפיתוחו של הפרויקט בכפר סבא וכן בפיתוחם של פרויקטים מסחריים בקרב הציבור הערבי, הכוללים הקמה ותכנון של ארבע מרכזי קניות נוספים.

בשבוע שעבר דיווחה החברה על רכישת המרכז המסחרי "לב גני תקווה" תמורת 175 מיליון שקל. לב גני תקווה הוא פרויקט מעורב שימושים, המוקם על ידי צמח המרמן ואשדר וכולל 250 יחידות דיור בשני מגדלי מגורים, לצד מרכז מסחרי הכולל גם שטחי משרדים ושטחי ציבור, בשטח של 8,800 מ"ר. עוד כולל המרכז המסחרי 250 מקומות חניה לשימוש באי המסחר ושטחי הציבור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker