בשאיפה לחיים יכולים לנשום לרווחה – לא נמצא "נייס גאי" בגוף לקוחותיה שהגיעו למיון

לאחר ששני מטופלים בקנאביס רפואי של החברה הגיעו למיון בבית החולים עם תלונות על תופעות לוואי קשות - משרד הבריאות פתח בבדיקה ■ מבדיקות חוזרות של המטופלים עולה כי לא נמצאו שאריות סם "נייס גאי" בקנאביס הרפואי של החברה או בגופם של המטופלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
קנאביס רפואי של חברת BOL
קנאביס רפואי של חברת BOLצילום: אייל טואג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חששות רבים היו בקרב חלק ממטופלי חברת שאיפה לחיים (BOL) בערב ראש השנה. בפייסבוק ובמספר אתרי חדשות נפוצו ידיעות על כך ששני חולים הגיעו למיון בבית חולים תוך יממה, לאחר שצרכו קנאביס רפואי של חברת שאיפה לחיים, עם תלונות על תופעות לוואי קשות, וממצאי הבדיקות גילו בגופם שרידי "נייס גאי" – סם פיצוציות שמוברח לישראל מדרום אמריקה.

חלק מלקוחות החברה האשימו את בכירי משרד הבריאות בעצימת עיניים בכל הנוגע לפעילות של שאיפה לחיים, והזכירו כי התלוננו בעבר לא מעט בפני המשרד על כך שהחברה מספקת ללקוחותיה קנאביס רפואי עם עובש - ממצאים שיכולים לסכן את חייו של מטופל שהמערכת החיסונית שלו חלשה.

משרד הבריאות ניסה להרגיע את המטופלים כשפירסם הודעה על כך שאצוות הקנאביס הרפואי מסוג טופז – אותו צרכו שני מטופלי הקאנביס שהגיעו למיון – נבדק במעבדה ולא נמצא בו כל ממצא חריג וכי ניתן להמשיך להשתמש במוצרים של שאיפה לחיים.

קנאביס רפואי של חברת שאיפה לחיים מבית BOL
קנאביס רפואי של חברת שאיפה לחיים מבית BOLצילום: אייל טואג

למרות שהניחו במשרד שהסיכויים לשרידי סם "נייס גאי" בקנאביס של החברה נמוכים, מכיוון שקשה להאמין שחברה שרק לפני מספר חודשים היתה בתהליכי הנפקה בקנדה היתה מכשילה את עצמה באמצעות שיווק סם אסור למטופלים, החלטת המשרד היתה חד משמעית - להמשיך בבדיקה. 

ואולם החקירה הובילה בימים האחרונים למסקנה חד משמעית - לא היה סם "נייס גאי" בקנאביס הרפואי של שאיפה לחיים, או בגוף החולים שהגיעו למיון. למסקנה זו הגיעו אנשי המשרד, לאחר בדיקות שתן חוזרות שנערכו במעבדה הטוקסיקולוגית של משרד הבריאות בתל השומר.

לדברי פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, "החקירה העלתה  שהבדיקה הראשונית, שנערכה בבית החולים איכילוב, נערכה שלא בהתאם לפרוטוקול. התחלנו את הבדיקה לאחר שארבעה חולים שאושפזו באיכילוב קיבלו ממצאים חיוביים לנייס גאי, חלקם לא צרכו קנאביס רפואי כלל".

בנוסף לבדיקת המטופלים, אספו מהם אנשי המשרד את שקיות הקנאביס ושלחו אותן לבדיקות מעבדה. תוצאות הבדיקה טרם התקבלו. כמו כן, בימים הקרובים יפקדו אנשי המשרד את מפעלי שאיפה לחיים, על מנת לבדוק שוב את כל תהליכי הייצור וההובלה של הקנאביס הרפואי של החברה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker