מדפיסה בשר וכסף: חברת הפוד-טק הראשונה בדרך לבורסה

אופקטרא נדל"ן תרכוש את הבעלות המלאה בחברת מיט-טק, שמפתחת תהליך טכנולוגי ליצור תעשייתי של בשר בהדפסת תלת-ממדית של רקמות בשר

יורם גביזון
הדפסת לב חי במדפסת תלת מימד באוניברסיטת תל אביב
הדפסת לב חי במדפסת תלת מימד באוניברסיטת תל אביבצילום: תומר אפלבאום
יורם גביזון

מנייתה של חברת אופקטרא נדל"ן שבשליטת שמעון כהן וסימון סיומה, קופצת ב-20% לשווי של 45 מיליון שקל לאחר שהכריזה על שינוי בפעילותה העסקית.

החברה שפעלה עד כה בתחום הנדל"ן להשקעה וניהול ייזום תכנון ופיקוח של נדל"ן, תקצה 60% ממניותיה לבעלי של חברת מיט-טק - שהיא חברת הייטק בתחום הפוד-טק שעוסקת בפיתוח טכנולוגיה

כחלק מההסכם המתגבש יעבירו בעליה של מיט-טק את הבעלות המלאה בחברת לאופקטרא נדל"ן בתמורה להקצאת 60% ממניותיה של  אופקטרא. בעליה של מיט-טק יקבלו גם אופציות לא סחירות לעד 8% ממניותיה של אופקטרא בשני שלבים של 4% כל אחד. האופציות יהיו ניתנות למימוש בכפוף לעמידתה של מיט-טק באבני דרך טכנולוגיות או במקרה שבו מניותיה של אופקטרא או של מיט-טק יירשמו למסחר בבורסה זרה לאחר המיזוג.

המבורגר המעבדה הראשוןצילום: רויטרס

מבחן טעימה לרקמת בשר

הבשלת האופציות שיוקצו לבעלי מניותיה של מיט-טק כפופה לעמידת מיט-טק בשתי אבני דרך טכנולוגיות: פיתוח אב-טיפוס ליצירת שכבה של תאי גזע על ידי טכנולוגית הדפסה תלת ממדית ומבחן טעימה לרקמת בשר במשקל של 100 גרם שהודפסה באמצעות מדפסת תלת ממד שתפותח על ידה. 

מיט-טק שמפתחת תהליך טכנולוגי מתקדם וייחודי לייצור תעשייתי של בשר ללא הרג  בעלי חיים תוך שימוש בטכנולוגית . מיט-טק הגישה כמה בקשות לרישום פטנט בתחום פעילותה ויצרה שיתופי פעולה עם חברות עולמיות שמובילות בתחום.

הושלם גיוס הון ראשוני

החברה השלימה גיוס הון ראשוני של 7 מיליון שקל ובראשה עומד שרון פימה מייסד משותף ומנכ"ל, שלדברי אופקטרא הוא מומחה עולמי בפיתוח תהליכי הדפסה תלת ממד והשתתף בייסודן של חברות מובילות בתחום.

תהליך המחקר והפיתוח מלווה על ידי פרופסור טל דביר מאוניברסיטת תל אביב שהוא מומחה בהדפסת רקמות ופרופסור שלמה מגדסי מהאוניברסיטה העברית בירושלים , ראש תחום כימיה יישומית שמתמחה בפיתוח חומרי הדפסה לתעשיות שונות . מיט-טק נמצאת בשלב של בניית מדפסת תלת ממד כאב טיפוס וסיום מיפוי תהליכי העבודה והפיתוח עבור הטכנולוגיה 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker