גיוס מוצלח לגמא: ביקושים של 800 מיליון שקל

גמא, שתכננה לגייס סכום של 400 מיליון שקל, החליטה להגדיל את הסכום ל-500 מיליון ■ ייצוא, בעלת השליטה בבנק ירושלים, גייסה 79 מיליון שקל בריבית של 2.63%

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תשלום בכרטיס אשראי. גמא מאפשרת לעסקים להקדים את קבלת התשלום
תשלום בכרטיס אשראי. גמא מאפשרת לעסקים להקדים את קבלת התשלוםצילום: בלומברג

חברת גמא ניהול וסליקה הפועלת בתחום כרטיסי אשראי השלימה הערב (ה') בהצלחה גיוס אג"ח פרטי .במהלך הגיוס, שהתבצע בפלטפורמת רצף מוסדיים, התקבלו ביקושים גבוהים של כ-800 מיליון שקל. בעקבות הביקושים, גמא, שתכננה לגייס 400 מיליון שקל, החליטה להגדיל את סכום הגיוס ל-500 מיליון שקל.

הריבית שנקבעה במכרז שאותה יישאו האג"ח של גמא הינה 1.34% - מרווח של 1.1% לעומת אג"ח ממשלתיות בעלות מאפיינים דומים של מח"מ (משך חיים ממוצע) של כשנתיים. את גיוס האג"ח של גמא הובילו לאומי פרטנרס, חתמים ואקסלנס חיתום שבבעלות הפניקס המחזיקה ב-49% מגמא.

ב-51% הנוספים, מחזיקה קבוצת שליטה הכוללת את המנכ"ל אריאל גנוט (5.1%), היו"ר אלי אונגר (5.1%), משפחת רייזמן (12.8%), רוני מירו (12.3%), בתיה לביא (3%) וכן משקיעים נוספים.

גמא עוסקת בעיקר במתן שירותי מימון עסקות ושירותי ניהול מול חברות האשראי למגזר העסקי וכן בניכיון שיקים למגזר העסקים הקטנים. בכל פעם שבית עסק מוכר בתשלומים באמצעות כרטיס אשראי, הוא יכול לבחור להקדים את קבלת את הכסף לידיו. לשם כך, עליו למכור לחברות הניכיון את זרם התשלומים המגיע לו מכרטיס האשראי של הלקוח, כדי לקבל בתמורה את הכסף בתשלום אחד - כמובן בניכוי עמלה כלשהי.

כלומר, גמא מבצעת ניכיון תשלומים בעסקות של כרטיסי אשראי הפועלות כסולקות, כשבכפוף להסכם, ממחות חברות האשראי את הזכויות של בתי עסק לטובת גמא. גמא גם עוסקת במימון עסקות יבוא, פקטורינג, מימון ציוד ומתן אשראי מגובה נדל"ן.

ההכנסות של גמא במחצית הראשונה של 2019 הסתכמו ב-13.6 מיליארד שקל - עלייה של 12% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי של החברה הסתכם בכ-63 מיליון שקל במחצית הראשונה - עלייה של כ-30% ביחס לתקופה המקבילה ב-2018. הרווח נקי הסתכם בכ-20 מיליון שקל - עלייה של כ-35% לעומת המחצית המקבילה ב-2018.

בתוך כך, השלימה אתמול חברת ייצוא שבשליטת משפחת שובל גיוס אג"ח סחיר מסדרה א'. במהלך השלב המוסדי של הגיוס, התקבלו ביקושים של כ-241 מיליון שקל, והחברה החליטה לגייס 79 מיליון שקל. האג"ח של ייצוא בעלות מח"מ של כ-5 שנים והריבית שנקבעה במכרז הינה 2.63%. התמורה שהתקבלה עשויה  לשמש את ייצוא בסיוע לבנק ירושלים בהתדמודדות על רכישת בנק מוניציפל (דקסיה ישראל  לשעבר). את הגיוס של ייצוא הובילה לאומי פרטנרס חתמים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker