עוד עזיבה של בכיר בקבוצת מגדל: מנהל תחום חיסכון ארוך טווח

אחרי פחות משנה בתפקיד, יוסי סירוטה פורש ■ העזיבה, זמן קצר לאחר מינוי המנכ"ל החדש, רן עוז ■ עם כניסתו לתפקיד, חסרו למגדל כמיליארד שקל הון עצמי, ובמגדל קיוו שסירוטה ידע להקטין את דרישות ההון באמצעות ביטוח משנה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בית מגדל ביטוח
בית מגדל ביטוחצילום: יעל אנגלהרט

אחרי פחות משנה בתפקיד מנהל תחום חיסכון ארוך הטווח בחברת הביטוח מגדל, יוסי סירוטה פורש. עזיבתו מגיעה זמן קצר לאחר מינוי המנכ"ל החדש, רן עוז - שהגיע מתחום כרטיסי האשראי והחליף את המנכ"ל הקודם, דורון ספיר, ששרד בתפקיד רק שנה.

תחום חיסכון ארוך הטווח הוא למעשה ליבת העסקים של מגדל: אחראי על כ-66% מהרווח ומנהל נכסים בהיקף של 260 מיליארד שקל (מגדל היא מנהלת הנכסים הגדולה בישראל).

רן עוז
מנכ"ל מגדל, רן עוזצילום: מוטי מילרוד

מי שהביא למינויו של סירוטה היה בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו. בשנתיים שקדמו למינויו של סירוטה לא היה במגדל מנהל בתחום. 

הגיע מענקית ביטוח

לפני כניסתו למגדל, עבד סירוטה קרוב ל-17 שנה בענקית הביטוח סוויס רה. בתפקידו האחרון בסוויס רה, שימש כדירקטור טרנספורמציה טכנולוגית בינלאומי - תפקיד שמטרתו הבאת טכנולוגיה חדשנית לביטוח משנה.

בין השנים 2017-2015 שימש סירוטה כמנהל אזור המזרח התיכון, תל אביב וציריך. בתפקיד זה היה אחראי גם על ענפי ביטוח חיים ובריאות וגם ביטוח אלמנטרי בישראל, יוון, קפריסין, מלטה וטורקיה. תחום שמקיף פרמיות בהיקף של כ-500 מיליון דולר ו-100 מיליון דולר רווח כולל. סירוטה שימש גם כמנהל המשרד המקומי של סוויס רה, עם צוות של כ-100 עובדים. הוא בעל תואר שני במתמטיקה מאוניברסיטת ניו יורק ותואר ראשון בהנדסה.

שלמה אליהו
שלמה אליהוצילום: אייל טואג

סירוטה נחשב כמומחה בתחום סולבנסי 2 - דירקטיבה אירופאית שקובעת לחברות ביטוח הון עצמי בהתאם לסיכון אותו לוקחות החברות על עסקיהן. עם כניסתו לתפקיד חסרו למגדל כמיליארד שקל הון עצמי - בהתאם לדירקטיבה זו, ובמגדל קיוו שסירוטה ידע להקטין את דרישות ההון באמצעות ביטוח משנה - תחום שעסק בו בסוויס רה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker