כך תגיע טכנולוגיה ישראלית - לחברת ביטוח בגרמניה

רובין, סטארט-אפ בתחום הפנסיה והביטוח, נמצא במגעים מתקדמים לקראת הסכם עם חברת ביטוח גדולה בגרמניה ועם בנק אנגלי, בזכות שותפים אסטרטגיים בינלאומיים ■ הפלטפורמה תאפשר לגופים מוסדיים להתאים את מוצרי הביטוח ללקוח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ירקוני, מנכ"ל ומייסד רוביןצילום: נעם יוסף

רובין, סטארט-אפ ישראלי הפועל בתחום הפנסיה והביטוח, חתם על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם שלושה שותפים בינלאומיים – תאגיד הביטוח הבינלאומי האודן (Howden), בנק ברקליס ומאיץ הטכנולוגיה Techstars. במסגרת ההסכם השקיע האודן מיליוני דולרים במזומן - והשקעה זהה נוספת מתוכננת בעתיד.

החברה הוקמה ב-2016 ועד כה גייסה יותר מ-5 מיליון דולר, בנוסף למענקי המדען הראשי וישראל דיגיטלית בהיקף של 2 מיליון דולר. רובין גם מתכוננת כעת לסבב גיוס הון ראשוני מקרנות הון סיכון אמריקאיות ואירופאיות. כרגע נמצאת החברה בהליכי מו"מ מתקדמים עם בנק וברוקר למכירת ביטוחי אונליין באנגליה ועם אחת מחברות הביטוח הגדולות בגרמניה. בישראל, נמצאת החברה במגעים מתקדמים להשקת השירות עבור בנקים, חברות ביטוח וחברות תקשורת.

האפליקציה של רובין אוספת את המידע של המשתמש, באישורו, מהמסלקה הפנסיונית והר הביטוח, מציגה לו את כל המוצרים שעל שמו ובודקת אם יש אלטרנטיבה טובה יותר עבורו. האפליקציה גם מתממשקת מול הגופים המוסדיים ומאפשרת לבצע ניוד כמעט מיידי בין הגופים דרך האפליקציה. לפי נתוני החברה, יש לאפליקציה כ-200 אלף משתמשים.

כעת, תציע החברה את שירותיה גם לגופים מוסדיים באמצעות מוצר בשם RobinX, שמהווה מעין תמונת ראי לאפליקציה הקיימת ללקוחות. השירות עבור הגופים הללו יינתן על בסיס תשלום חודשי ויאפשר להם שימוש בפלטפורמה רב ערוצית, מבוססת טכנולוגיית ענן. כל אחד מהגופים יוכל להפעיל אפליקציה משלו לניהול הביטוחים והפנסיה עבור לקוחותיו, באופן שיותאם לכל גוף פרטנית ובהתאם לצרכים שלו. השירות יוכל לאפשר לבנקים בחו"ל שמוכרים ביטוח, או לבנקים בישראל במידה וירצו להיכנס לתחום, השוואה פשוטה בין המוצרים של החברות השונות. הפלטפורמה הוצגה השבוע לראשונה בתערוכת אינשור-טק קונקט (ITC) בלאס וגאס.

יוסי ירקוני, מייסד ומנכ"ל רובין, אומר ש"הפלטפורמה תעזור לגורמים מקצועיים להוריד את עלויות התפעול על ידי שימוש במערכת אוטומטית ותעצים את יכולת ההפצה של הגופים בכך שתנגיש ללקוחות את האפשרות לבצע פעולות ולמקסם את תיקי הביטוח והחיסכון ארוך הטווח שלהם".

לדבריו, "ענף הביטוח והפנסיה שואף ליצור עבור לקוחותיו אפיק מסחר דיגיטלי והפלטפורמה שבנינו תיתן מענה לשוק הביטוח והפנסיה במדינות ה-OECD, שוק הנאמד ביותר מ-50 טריליון דולר וצפוי לחצות את רף ה-100 טריליון דולר עד 2030, אז דור המילניום, חובב הדיגיטציה, יהווה כ-75% מכוח שוק העבודה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker