אלביט מערכות זכתה בחוזה של 85 מיליון דולר מול חיל הים האמריקאי

החברה הישראלית נהנית מחוזה שלישי בשוק הביטחוני האמריקאי תוך שלושה שבועות, בסכום מצטבר של 580 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מטוס F/A-18 הורנט של בואינג
מטוס F/A-18 הורנט של בואינגצילום: בואינג

אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, ממשיכה לצמוח במהירות בשוק הביטחוני האמריקאי - ומשיגה חוזה שלישי תוך שלושה שבועות, בסכום מצטבר של 580 מיליון דולר.

אלביט מערכות ארה"ב זכתה בחוזה של 85 מיליון דולר, ללא תקופות אופציה, מול חיל הים האמריקאי - עבור תיקון של צגים מסוג DDI י(Digital Display Indicator) במטוס מסוג F/A-18 שיושק בקרוב. החוזה יבוצע בטלגדה, אלבמה, במהלך תקופה של חמש שנים.

בשבוע שעבר, בואינג וסאאב בחרו בחברה לספק להן מערכות אוויוניקה בתא הטייס, מערכות תקשורת נתונים ומערכות סימולציה במטוס ה-X-T. זהו מטוס האימונים החדש של חיל האוויר האמריקאי, שמיועד להחליף את ה-T-38 וישמש לאימון הטייסים במטוסי הקרב החדישים של חיל האוויר האמריקאי, F-35 ו-F-22. על פי הערכות, שווי חבילת הרכיבים שתספק אלביט מערכות למטוס האימונים החדש יגיע ל-700 אלף דולר, כשבשלב ראשון המערכות יותקנו ב-350 מטוסים. המשמעות היא שהיקפו הראשוני של החוזה הוא 245 מיליון דולר. אספקת המטוסים לחיל האוויר האמריקאי תחל ב-2025, וצפויה להגיע ל-1,000 מטוסים עם תום הפרויקט.

חטיבת מערכות ראיית הלילה של אלביט מערכות ארה"ב זכתה בתחילת החודש בחוזה של 250 מיליון דולר ממשרד ההגנה האמריקאי, לאספקת מערכות ראיית לילה משודרגות למארינס. חטיבת ראיית הלילה נרכשה בספטמבר 2019 מחברת האריס, תמורת 350 מיליון דולר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker