פימי מכרה שליש מאחזקתה בהמ-לט במחיר הנמוך ב-43% מהשיא

העסקה משקפת ככל הנראה את חוסר ההצלחה למכור את השליטה בהמ-לט ■ פימי מממשת בעסקה תשואה של 254% על ההשקעה שביצעה ביוני 2012 ■ המ-לט קיבלה רישיון לספק ציוד בטיחות לכורים גרעיניים בסין

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ישי דוידי
ישי דוידיצילום: אילן אסייג

שבע שנים לאחר שרכשה את השליטה בהמ-לט מידי דיסקונט השקעות, נפרדת קרן ההשקעות פימי מ-30% מאחזקתה בחברה. פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, מכרה מחוץ לבורסה 2.5 מיליון מניות של חברת המ-לט, שהן 18.1% מהחברה, במחיר של 59 שקל למניה ובתמורה כוללת של 150 מיליון שקל. מחיר העסקה משקף שווי חברה של 826 מיליון שקל להמ-לט, והנחה של 5.2% ביחס למחיר המניה עם פתיחת המסחר הבוקר.

על פי הערכות, פימי קיבלה הצעות לרכישת השליטה בהמ-לט בקיץ 2018, אולם נראה כי אלו היו נמוכות מהמחיר שביקשה והעסקה לא יצאה אל הפועל. כיום החלה פימי במימוש השקעתה בהמ-לט דרך השוק, ללא פרמיה ובמחיר הנמוך ב-43% ממחיר השיא של המניה בסוף אוגוסט 2018. פימי מממשת בכך תשואה של 254% על השקעתה, שבוצעה במחיר מתואם דיווידנד של 4.74 דולר למניה.

המ-לט, המנוהלת על ידי אמיר וידמן, עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מחברים, ברזים ושסתומים למערכות פיקוד, בקרה והולכה תעשייתיות; וכן בפיתוח וייצור מערכות ושילוב חיישנים ומערכות IOT, המיועדים ללקוחות בתעשיות הנפט, הגז, הפטרוכימיה והאנרגיה הגרעינית. המ-לט עוסקת גם בייצור, שיווק ומכירה של מחברים, ברזים ושסתומים למערכות הולכה של גזים אולטרה טהורים בתעשיות השבבים ותעשיות אולטרה נקיות אחרות כמו תעשיית הפארמה.

החברה הפסידה 491 אלף דולר במחזור של 89 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2019, בהשוואה לרווח של 8 מיליון דולר במחזור של 89 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2018. ההרעה בתוצאותיה הכספיות של המ-לט נובעת מירידה במכירות בתחום המוצרים לתעשייה התהליכית ולתעשיית המוליכים למחצה, שקוזזה חלקית על ידי תוספת מכירות מהחברה הבת הקוריאנית. האחרונה נרכשה ב-2018 ועוסקת בייצור מחברים, ברזים ושסתומים למוצרי בקרת הזרימה במסופים של גז טבעי נוזלי.

בתוך כך הודיעה המ-לט כי החברה הבת הסינית Jiangsu Xinghe Valve קיבלה רישיון לתכנון ציוד בטיחות למתקני אנרגיה גרעינית אזרחיים בסין מהמינהל הלאומי לביטחון גרעיני בסין. הרישיון בתוקף עד מארס 2021. המ-לט מציינת שהחברה הבת הסינית היא החברה השנייה בסין שמחזיקה ברישיון מסוג זה. הרישיון יאפשר ל-Jiangsu Xinghe Valve להתחרות על אספקת ציוד בטיחות למתקני אנרגיה גרעינית בסין. להערכת המ-לט, ממשלת סין צפויה לבנות מדי שנה 4-3 מתקנים חדשים של אנרגיה גרעינית בשבע השנים הקרובות. החברה מעריכה שקבלת הרישיון עשויה להשפיע על תוצאותיה העסקיות ורווחיותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker