תשובה גייס חצי מיליארד שקל לפעילות הנדל"ן בצפון אמריקה – בריבית של 3.4%

אלעד קנדה, חברת הנדל"ן שבשליטת יצחק תשובה, השלימה אמש את השלב המוסדי בגיוס סדרת אג"ח מגובה בשעבוד ■ במסגרת המכרז התקבלו ביקושים של כ-800 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פרויקט "אמרלד סיטי" של אלעד קנדה, טורונטו
פרויקט של אלעד קנדה בצפון אמריקהצילום: אלעד קנדה

אלעד קנדה, חברת הנדל"ן שבשליטת יצחק תשובה, השלימה אמש (רביעי) את השלב המוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה. במסגרת המכרז המוסדי התקבלו ביקושים של כ-800 מיליון שקל, מתוכם בכוונת החברה לגייס כחצי מיליארד שקל.

הגיוס הושלם בריבית שקלית של 3.45% לשנה, למשך חיים ממוצע (מח"מ) של 2.8 שנים. האג"ח מדורגות ברמה A (בינונית-גבוהה) על ידי S&P מעלות – רמה אחת מעל הדירוג של אלעד קנדה, בשל השעבוד שניתן. תמורת ההנפקה תשמש את אלעד קנדה בין השאר למחזור חוב, השלמת רכישת שותף המיעוט בפרויקט נדל"ן בקנדה והמשך ביצוע עבודות הפיתוח של הפרויקט.

סדרת האג"ח שמנפיקה אלעד קנדה מגובה בשעבוד ראשון כנגד פרויקט הייזום של החברה למגורים בטורונטו, הידוע בשם "גלריה" (Galleria). שוויו הנוכחי של הפרויקט מסתכם בכ-330 מיליון דולר קנדי. הפרויקט, בשטח כולל של כ-80 דונם, יכלול בסיומו כ-2,900 יחידות דיור למגורים וכ-300 אלף רגל רבוע של שטחי מסחר, מרכז קהילתי, ושטח פארק ציבורי.

אלעד קנדה היא חברה מקבוצת אלעד גרופ, העוסקת בנדל"ן בצפון אמריקה. פעילות הקבוצה החלה בשנת 1997, ומתמקדת בפעילות ייזום בנייה למגורים בקנדה, לצד השקעה בנכסים מניבים בעלי פוטנציאל השבחה. לפי נתוני החברה, הפורטפוליו כולל נכסים בשווי כולל של כ-4 מיליארד שקל - מתוכם, 4 פרויקטים בשלבי בנייה וכן נכסים מניבים בתחום התעשייה, המשרדים והמסחר.

בפברואר השנה השלימה אלעד קנדה את רכישת מלוא ההחזקות (100%) בקרן הריט הקנדית Agellan, שבבעלותה פורטפוליו של נכסים מניבים בשווי כולל של כ-720 מיליון דולר קנדי המפוזרים ברחבי ארה"ב. הנכסים מניבים הכנסות תפעוליו נטו (NOI) שנתיות של כ-54 מיליון דולר קנדי.

רפי לזר, מנכ"ל אלעד קנדה: "ביצועי העבר של החברה כמו גם הכרותה המעמיקה עם הרגולציה ומוסדות התכנון בקנדה מאפשרים לנו פיתוח והקמה של פרויקטים גדולים תוך מקסום הפוטנציאל היזמי, כל זאת, במקביל לבעלות וניהול של פורטפוליו גדול ואיכותי של נכסים מניבים מסחריים ברחבי ארה״ב וקנדה".

את ההנפקה של אלעד קנדה הובילו לידר, מנורה, ברק קפיטל ואפסילון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker