דמרי לא מוותר על כיבוש אפריקה: העלה את הצעת המזומן ב-50 מיליון שקל

המטרה: לגרום למחזיקי איגרות החוב של אפריקה - שכבר לקחו 30 מיליון שקל דמי רצינות מאלטשולר שחם ולפידות - לזנוח את המשא ומתן עמם ולפתוח מחדש את ההתמחרות ■ זומנו אסיפות למחזיקי איגרות החוב ■ מה יעשה לוקסי?

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יגאל דמריצילום: אילן אסייג
שלי אפלברג

יגאל דמרי, בעל השליטה בחברת דמרי, אינו מוותר על החלום לחטוף ליעקב (לוקסי) לוקסנבורג (בעל השליטה בלפידות) ולבית ההשקעות אלטשולר שחם את עסקת אפריקה. דמרי שיפר את הצעת המזומן שפירסם בשבוע שעבר ב-50 מיליון שקל - כך שמחזיקי איגרות החוב לא יפרו את ההסכם שאליו התחייבו במכרז שבו זכו לוקסי ואלטשולר לרכישת החברה (לפי חוקי המכרז שיפור הצעה צריך להיות של 50 מיליון שקל.

דמרי משפר את ההצעה לאחר שגייס את עזרתם של כלל, שהתחייבה להשקיע 205 מיליון שקל בתמורה ל-12% ממניות דמרי; הראל, שהתחייבה להשקיע 77 מיליון שקל בתמורה ל-4.5% ממניות דמרי; וחברת הכשרה, שתשקיע 20 מיליון שקל בתמורה למניית דמרי לפי מחיר של 7.9 שקלים לעומת 8.5 שקלים לפני פרסום העסקה.

יעקב לוקסנבורגצילום: סיון פרג'

למעשה, כעת דמרי מציע תזרים במזומן של 717.3 מיליון שקל, תשלום באיגרות החוב של החברה שבבעלותו בסך 90 מיליון שקל. כך, סך המזומן והנכסים הסחירים שיעברו לידי המחזיקים יהיה 807.3 מיליון שקל, בתוספת של המזומן שבקופה והתקבולים העתידיים שאמורים לקבל המחזיקים ממכירת נכסי המפעיל והקרקעות בסביון. "סך ההצעה הוא כ-1.294 מיליארד שקל - גבוה ב-50 מיליון שקל מהצעת לפידות", מסביר דמרי בכתב ההצעה.

לאור ההצעה החדשה, נאמני מחזיקי איגרות החוב של אפריקה פירסמו זימון לאסיפות שיתקיימו מחר - בהן המצביעים יחליטו האם להמשיך את המו"מ עם לפידות, שהצעתו פוקעת מחר, או לאפשר לדמרי להפקיד פיקדון של 35 מיליון שקל ולהצביע בעד הצעתו.

כעת נצטרך להמתין ולבדוק אם בלפידות יוותרו על החלום להשביח את דניה סיבוס ולזכות בנכסים של אפריקה מגורים בישראל לטובת כיבוש חדש – אחת מחברות הסלולר שנמצאות על המדף. לדוגמה, בקרוב אמורה לצאת סלקום להנפקת מניות בסך 400 מיליון שקל. לוקסי יכול במסגרת ההנפקה להשתלט על חלק גדול מהמניות, ולבקש את אישור משרד התקשורת להחזיק בחברת תקשורת.

חברה נוספת שמשלימה את הפעילות של סאני תקשורת, שבה לפידות מחזיקה, היא פרטנר. זו חברה ממונפת פחות, ובעל השליטה, חיים סבן, החליט לזנוח את ההשקעה בה עם הפסד של 175 מיליון דולר. הסיבה לכך היא שסך מניותיו בחברה - 30%  ששוויין בשוק כ-750 מיליון שקל - לא שווה את החוב לחברת האציסון מהונג קונג, המסתכם ב-1.1 מיליארד שקל .

אפשרות נוספת היא שלוקסי ילחוץ על מחזיקי איגרות החוב של אפריקה לא לפתוח את הההסכם שנחתם עמו, לאחר שהם העבירו כבר דמי רצינות של 30 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker