הראל ביטוח תממן הלוואה למנכ"ל לרכישת 10% מחברת אשראי חוץ בנקאי

מישל סיבוני ירכוש 10% מחברת המצפן - שהראל מחזיקה ב-80% ממנה - ב-4 מיליון שקל ■ ההלוואה של סיבוני, בסך 2.7 מיליון שקל, נושאת ריבית של 3.8%; היתרה - 1.3 מיליון שקל - תגיע מהונו הפרטי

אסא ששון
מישל סיבוני, מנכ"ל הראל ביטוח ופיננסים
מישל סיבוני, מנכ"ל הראל ביטוח ופיננסיםצילום: יונתן זינדל / פלאש

חברת הביטוח הראל הודיעה כי מנכ"ל החברה, מישל סיבוני, ירכוש 10% מחברת המצפן ב-4 מיליון שקל. הראל מחזיקה ב-80% מהחברה, שעוסקת במתן פתרונות אשראי לעסקים בינוניים וקטנים. את המימון לרכישה מקבל סיבוני מהראל כהלוואת נון ריקורס, כלומר הלוואה שבה הבטוחה היא המניות ובמידה שהלווה לא עומד בהחזרים, החברה תקבל את המניות המשועבדות.

הראל הקימה את מצפן יחד עם אלון ניסן (שמחזיק ב-20% הנותרים) בסוף פברואר השנה. ההלוואה של סיבוני, בסך 2.7 מיליון שקל, נושאת ריבית של 3.8%. היתרה - 1.3 מיליון שקל - תגיע מהונו הפרטי. כל המניות שרוכש סיבוני, משמשות בטוחה להלוואה. ההלוואה תיפרע מתוך דיווידנדים ותשלומים נוספים להם יהיה זכאי סיבוני מהמצפן או מתמורת מכירת מניות המצפן לשם הבטחת החזר ההלוואות.

כדי לעמוד בחוק שכר הבכירים, חישבו בהראל את שווי ההטבה הנובעת מהלוואת הנון ריקורס. שווי ההטבה מוערך ב-180 אלף שקל וסכום זה הופחת משכרו של סיבוני.

סיבוני היה זה שהוביל מטעם הראל את כניסתה לתחום הפעילות החדש ואת הקמתה של המצפן. מי שמוכרת לסיבוני את המניות היא חברת הראל, ולאחר המכירה הראל תחזיק  ב-70% ממצפן, סיבוני ב-10% וניסן ב-20%. עוד עולה מהדיווח כי סיבוני ישמש יו"ר מצפן. נציין כי ההלוואה אמורה לקבל את אישור אסיפת בעלי המניות של הראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker