חג'ג' גייסה 100 מיליון שקל בריבית של 3% - הנמוכה ביותר שגייסה הקבוצה עד כה

בשלב המכרז למשקיעים מוסדיים נרשמו ביקושים של כ-200 מיליון שקל ■ האג"ח מגובות בשעבוד על זכויות החברה בהלוואת בעלים שתועמד על חג'ג' - לחברת הבת הפועלת בפרויקט MOMA בתל אביב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האחים חג'ג'
האחים חג'ג'צילום: טל צ'יקורל

קבוצת חג'ג', בשליטת האחים צחי ועידו חג'ג', מתחמשת במזומנים. החברה גייסה כ-100 מיליון שקל בשלב המכרז למשקיעים מוסדיים בהנפקת אג"ח מסדרה ט'. בהנפקה נרשמו ביקושים של כ-200 מיליון שקל, והריבית נקבעה על 3% בלבד - הנמוכה ביותר שגייסה הקבוצה עד כה. הריבית הנמוכה נובעת מהשפל בתשואות שבהן נסחרות האג"ח בשווקים, על רקע הורדות הריבית בעולם, וכן מהשעבוד שניתן למשקיעים.

חג'ג' הנפיקה אג"ח מסדרה ט' - סדרה חדשה הצמודה לממד המחירים לצרכן. האג"ח, למשך חיים ממוצע (מח"מ) של שנתיים, מדורגות ברמה בינונית של BBB פלוס באופק "יציב" ממעלות. האג"ח מגובות בשעבוד על זכויות החברה בהלוואת בעלים שתועמד על חג'ג' לחברת הבת הפועלת בפרויקט MOMA בתל אביב. בהנפקה, אותה הובילה דיסקונט חיתום, השתתפו גופים מוסדיים מרכזיים.

פרויקט MOMA כולל ארבעה בניינים – שני מגדלים בני 18 קומות ושני בניינים בני שבע קומות. התוכנית תכלול גם פארק אורבני, שישתרע על פני שלושה דונמים, וכן קומת קרקע מסחרית. באחרונה פורסם כי החברה מכרה 57 דירות וכן מבנה שלם בהיקף של כ-6,000 מ"ר לרשת המלונות בראון תמורת 100 מיליון שקל, שתקים בו מלון בן 190 חדרים. בניית הפרויקט מתחילה בימים אלה והוא יושלם בעוד פחות מארבע שנים.

לאחר שמנייתה עלתה מתחילת 2019 בכ-15%, חג'ג' נסחרת בבורסה לפי שווי של כחצי מיליארד שקל. חג'ג' ביצעה בשנים האחרונות כמה פרויקטים מרכזיים, בהם מגדלי הארבעה (שני מגדלי משרדים בני כ-40 קומות ברחוב הארבעה בתל אביב), מגדלי קריניצי, מגדל בנתניה ובימים אלו מוסרת את מגדל רסיטל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום