אקזיט ענק למשפחת דיין: אדלר הגרמנית רוכשת איי.די.או בכ-2.8 מיליארד שקל

מדובר במחיר הגבוה ב-83% מזה שבו נסחרת מניית איי.די.או גרופ ■ אדלר, בעלת השליטה בבראק אן.וי, מחזיקה בתיק דירות להשכרה שכולל 58,000 דירות בגרמניה ■ איי.די.או פרופרטיז מחזיקה בתיק של 22,000 דירות להשכרה בברלין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נכס של איי.די.או פרופרטיס בברלין
נכס של איי.די.או פרופרטיס בברליןצילום: Marc Volk

עסקת ענק: חברת הנדל"ן הגרמנית אדלר (Adler Realestate) רוכשת את איי.די.או גרופ הישראלית בכ-2.8 מיליארד שקל. איי.די.או גרופ נסחרת בישראל ומחזיקה (38%) בחברה הבת איי.די.או פרופרטיז הפועלת בשוק הדירות להשכרה בברלין.

עבור בעלי השליטה באיי.די.או גרופ - קרן אפולו (32%) ומשפחת דיין (19.7%) - מדובר באקזיט ענק, שכן העסקה צפויה להתבצע לפי שווי של כ-100 שקל למניה, הגבוה  בכ-83% מזה שבו נסחרת החברה בבורסה. גם שיכון ובינוי המחזיקים באיי.די.או גרופ נתנו את הסכמתם לעסקה.

העסקה תבוצע בשיטת המיזוג ההופכי המשולש. בעקבות העסקה צפויה מניית איי.די.או גרופ להימחק מן המסחר בבורסה בת"א. איי.די.או פרופרטיז נסחרת בבורסה בפרנקפורט בשווי של 1.7 מיליארד יורו.

אדלר היא בעלת השליטה בחברת בראק (70%), שנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 2.6 מיליארד שקל (663 מיליון יורו). אדלר מחזיקה ב-58 אלף דירות להשכרה במדינות סקסוניה התחתית ובצפון ריין-ווסטפליה שבגרמניה. תיק הדירות להשכרה של החברה מניב הכנסה שנתית של 219 מיליון יורו. והשווי ההוגן שלו הוא 5 מיליארד יורו.

איי.די.או פרופרטיז מחזיקה בתיק של 22,169 דירות להשכרה בברלין וב-1,458 נכסים מסחריים ששויים ההוגן הוא 4.4 מיליארד יורו. החברה איבדה 14% משוויה מתחילת השנה, על רקע הכוונה לחוקק חוק שיקפיא את שכר הדירה בברלין החל בינואר 2020. חוק זה יעכב את מימוש פוטנציאל ההשבחה של נכסי החברה בברלין, שגלום בעובדה ששכר הדירה החודשי הממוצע שהחברה גובה הוא 6.81 יורו למ"ר בעוד שכר הדירה החודשי בחוזים המתחדשים בנכסי החברה הוא 10.11 יורו למ"ר.

איי.די.או פרופרטיז דיווחה בשבוע כי חתמה על מזכר הבנות לא מחייב למכירת תיק של 5,800 דירות שהחברה רכשה ב-2015 תמורת 400 מיליון יורו. שוויו ההוגן של התיק מוערך ב-800 מיליון יורו. העסקה צפויה להיות מוכרזת במקביל לאסטרטגיה חדשה של החברה שתרחיב את פעילותה מחוץ לברלין.

אדלר רילאסטייט, שנסחרת בבורסה בגרמניה בשווי של 823 מיליון יורו, רכשה בפברואר 2018 את השליטה בחברת בראק מידי טדי שגיא ומידי הציבור, תמורת 2.2 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker