הראל עולה לענן של מיקרוסופט: תספק פתרון מתקדם לחישוב הסיכון האקטוארי

שיתוף פעולה ייחודי בין חברת הביטוח הראל, חברת ניהול הסיכונים הוותיקה Willis Tower Watson על גבי פלטפורמת הענן Azure של מיקרוסופט, הוביל ליצירת הפתרון החדשני בתחום הביטוח שנועד להריץ פעולות חישוב אקטואריה וסיכון

אסא ששון
טאבלט
ענןצילום: Shutterstock

חישובי האקטואריה בחברות הביטוח הופכים מורכבים יותר ומסובכים יותר, ועל מנת לפתור את הבעיה המחשובית שנוצרת מחישובי אקטואריה מורכבים, תשתמש חברת הביטוח הראל בפלטפורמת הענן של מיקרוסופט, Azure, במטרה לחלק בצורה מיטבית את עומסי העבודה האקטואריים הגדלים בחברות הביטוח.

שיתוף פעולה זה צלח בזכות חברת ניהול הסיכונים הוותיקה (Willis Tower Watson) WTW שיחד עם מיקרוסופט יצרו שירות המאפשר התייעלות ויצירת מודל ייחודי המספק פתרון גמיש לחברות ביטוח. כך הן יכולות להריץ מודלים פיננסיים המשקפים נכונה את מודלי התוחלת העסקיים, ולאמץ צרכים עסקיים משתנים. הרצת המודל על פלטפורמת הענן של מיקרוסופט מאפשרת לשלוט במהירות ובעוצמה, במשאבי המחשוב הרבים הנדרשים להצלחת תהליך חישוב האקטוארי המורכב ובזמן ההרצה הנדרש.

הרצת מודל לחישוב סיכון אקטוארי מעסיק אלפי ליבות שרתים, עם עומסי עבודה לא אחידים. בשל משקלי העבודה עתירי המחשוב הללו, מוצאים עצמם אקטוארים במגבלה כשהם משתמשים במערכות מחשוב רשת.

כתוצאה מכך עולה הצורך לקיבולת חישוב ששירותי הענן של מיקרוסופט מספקים. שירותי ענן מתאימים במיוחד למודלי סיכון ומהווים פתרון לחברות הביטוח. הענן מאפשר ניהול אופטימלי של משאבי המחשוב, ניצול מסגרת התקציב, יכולות הלמידה ושיפור השליטה בתהליך החישוב.

הפתרון, שהוטמע במלואו על פלטפורמת Azure של מיקרוסופט, מאפשר להתאים את המודל האקטוארי בזמן אמת ולהריצו שוב על מנת לבחון פרמטרים שונים ואת השפעתם על החישוב האקטוארי. עבור חברת הביטוח הראל, שעד עתה נסמכה על שרתיה לטובת החישובים האקטואריים, מדובר בקפיצת מדרגה. את הפרויקט הובילו חטיבות ה-Services והמגזר העסקי במיקרוסופט ישראל.

שי גלילה, סמנכ"ל בהראל המשמר מחשבים, הזרוע הטכנולוגית של קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, אמר: "הראל ממשיכה להתפתח מבחינת השימוש בכלים ויישומים טכנולוגיים ובמסגרת זו היא משתמשת בטכנולוגיות פורצות דרך המשלבות חדשנות ויצירתיות יוצאות דופן. כחלק מאסטרטגיה זו, אימצה קבוצת הראל שימוש בענן של מיקרוסופט המאפשר לעמוד באתגרים ורגולציות חדשות בתחום האקטואריה המחייבים פיתוח סביבת עבודה טכנולוגית, דינאמית ומתקדמת". 

עוד הוסיף: "יישומן של רגולציות חדשות כמו סולבנסי 2 ו-IFRS 17, המשפיעות ישירות על כמות החישובים והמורכבות שלהם בתחום האקטואריה, מחייבות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות".

ניר אלפנדרי, סמנכ"ל חטיבת ה-Services של מיקרוסופט ישראל: "מיקרוסופט שמה לעצמה למטרה להוביל ארגונים בתהליכי טרנספורמציה ולהביא לשיפור ויעילות עסקית באמצעות הענן שלה. מיקרוסופט והראל שותפות בעשייה מזה שנים רבות ואנחנו בהחלט שמחים להמשיך את השותפות במסע המרשים שחברת הראל מבצעת בשנים האחרונות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker