כמה ירוויח הבן של שלמה אליהו בתפקיד יו"ר מגדל שוקי הון?

ועדת התגמול של מגדל אחזקות המליצה להעניק לבנו של בעל השליטה בחברה שכר חודשי של 54 אלף שקל על משרה בהיקף של 60% ■ ישראל אליהו משמש שש שנים יו"ר מגדל שוקי הון, ועד כה לא קיבל שכר בגין תפקיד זה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ישראל אליהו, מגדל, ביטוח
תנאים סבירים. ישראל אליהוצילום: ניר קידר

מגדל אחזקות, החברה האם של מגדל ביטוח, פירסמה היום (חמישי) את תנאיו המוצעים של יו"ר מגדל שוקי הון, ישראל אליהו. ישראל הוא בנו של בעל השליטה בחברת מגדל, שלמה אליהו. מגדל שוקי הון היא חברה אחות של מגדל ביטוח ומשמשת הזרוע הפיננסית של מגדל ביטוח.

ישראל משמש שש שנים יו"ר מגדל שוקי הון, ועד כה לא קיבל שכר בגין תפקיד זה. בנוסף הוא משמש יו"ר ועדת השקעות הנוסטרו של מגדל ביטוח. במסגרת תפקיד זה, תוגמל כמו כל דירקטור חיצוני: 129 אלף שקל בשנה בתוספת של 5,000 שקל על כל ישיבה בה השתתף.

החל בספטמבר 2019 ולאורך שלוש שנים, מוצע להעניק לאליהו שכר חודשי של 54 אלף שקל על משרה בהיקף של 60% - בנוסף ל-15 ימי חופשה והפרשות פנסיוניות לביטוח מנהלי או קרן פנסיה. אליהו הבן גם ייהנה מחשבון הוצאות כמקובל למנהלים בכירים במגדל שוקי הון ומהודעה מראש של 90 יום על סיום תפקידו.

ישראל אליהו ייהנה בנוסף משיפוי, פטור וביטוח אחריות דירקטורים, במסגרת החלטות קודמות של החברה למתן פטור, ביטוח ושיפוי לכלל נושאיה משרה בחברה ובחברות הקבוצה - לרבות לבעל השליטה ו/או קרוביו המכהנים בקבוצה.

התגמול הצפוי לאליהו ב-2020-2019 עתיד להיות 1.1 מיליון שקל. ועדת התגמול של מגדל אחזקות המליצה לקבל תנאים אלה והם אמורים להיות מאושרים באספה הכללית של מגדל בסוף אוקטובר 2019.

אב גאה. שלמה אליהוצילום: אייל טואג

נציין כי מדובר בתנאים סבירים מאד לתפקיד יו"ר חברה פיננסית המנהלת נכסים בהיקף של 35 מיליארד שקל בקרנות נאמנות וניהול תיקים.

מגדל שוקי הון סיימה את המחצית הראשונה של 2019 עם הכנסות של 83.3 מיליון שקל לעומת הכנסות של 75.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח של החברה לפני מס הסתכם במחצית ב 10.6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 2.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העליה בהכנסות וברווח הן תוצאת העליה בהכנסות מקרנות הנאמנות של החברה. מגדל ביטוח סיכמה את המחצית עם רווח כולל לפני מס של 501 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker