ערן אזרן

מניית חברת הנדל"ן ישראל קנדה זינקה מתחילת השנה ב-122%, אך בברק קפיטל מחקר – זרוע האנליזה של חברת ההנפקות ברק קפיטל חיתום – סבורים כי עדיין קיים פוטנציאל במניה. האנליסט אסף דהן פירסם הבוקר (ה') סקירה על מניית החברה בהמלצת "קנייה". דהן נקב במחיר יעד של 6.45 שקלים למניית ישראל קנדה, המגלם פוטנציאל עלייה של כ-18% לעומת מחיר השוק.

"אנו סבורים כי קיים אפסייד משמעותי בפרויקטים של ישראל קנדה, לאור יכולותיה להשביח את הקרקעות שרכשה, להוציא לפועל פרויקטים יזמיים וכן לשווק יחידות קרקע למשקיעים. ההון העצמי לבעלי המניות עומד כיום על 618 מיליון שקל - ובשנים הקרובות החברה צפויה להכיר ברווח גולמי בהיקף של 2.1 מיליארד שקל שמבוסס על מכירת יחידות קרקע, דמי ניהול לקבלן ומכירת יח"ד בפרויקטים יזמיים. היקף הפרויקטים המשמעותי, בשילוב יכולות השיווק והמודל העסקי, ימשיכו להניב למשקיעים תשואה יוצאת דופן על ההון בשנים הקרובות", העריך דהן.

ישראל קנדה נמצאת בשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר. החברה - שביצעה בשנים האחרונות קפיצת מדרגה - נסחרת בתל אביב לפי שווי של 1.3 מיליארד שקל. בין היתר, החברה מקימה את מטה המשרדים החדש של חברת מיקרוסופט בהרצליה פיתוח, בהיקף של כ-45 אלף מ"ר.

ברק קפיטל מבצעת את ההנפקות של ישראל קנדה – ומקבלת תגמול מהחברה. בסקירה כותב דהן כי "ישראל קנדה ממשיכה להציג גידול משמעותי בהיקפי הפעילות, כשבשנה האחרונה דיווחה על רצף עסקות שמגדילות את היקף הפרויקטים שיוזמת חברה, וביניהם, רכישת בית יורוקום ברמת גן וכן רכישת חלקם של שותפיה, יורוקום ואלקטרה, בפרויקט מידטאון. כמו כן, החברה רכשה קרקעות בנתניה וברחוב הרכבת בתל אביב, הגדילה את פורטפוליו הנדל"ן המניב על ידי רכישת בית אמריקה ברחוב שאול המלך בתל אביב ונכנסה לתחום המלונאות באמצעות פעילות משותפת עם ראובן אלקס, לשעבר מנכ"ל פתאל ישראל ורשת מלונות בראון.

אסף דהן

"להיקף הפרויקטים המשמעותי והגידול בו יש להוסיף את העובדה שישראל קנדה מחזיקה במספר קרקעות באזורי ביקוש אותן היא משביחה ואף משווקת כבר במהלך תהליך אישור התב"ע. התקבולים מאפשרים לחברה לחלץ במהירות את ההון העצמי המושקע בפרויקטים ואף לקבל בעתיד דמי ניהול ובכך להקטין את הסיכון היזמי. להערכתנו, החברה עומדת בפני עלייה משמעותית בהיקף התזרים בשנים הקרובות לנוכח היקף הפרויקטים המשמעותי והצלחה בהשבחת קרקעות לייזום. כמו כן, הבשלת המהלכים שעשתה החברה בשוק ההון מאפשרת לחברה נגישות להון, למשל גיוס של כ-200 מיליון שקל בהנפקת אג"ח בחודש מאי האחרון", כתב דהן.

תוצאות המחצית הראשונה ל-2019 של ישראל קנדה הושפעו מגידול בהכנסות כתוצאה ממכירת מלאי מקרקעין - בעיקר בפרויקט אפטאון ובנתניה - ועלייה בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה כתוצאה ממכירת זכויות במקרקעין בהרצליה. סך ההכנסות במחצית הראשונה של 2019 היה כ-173 מיליון שקל לעומת כ-81 מיליון שקל, והרווח הגולמי על כ-89 מיליון שקל לעומת כ-30 מיליון שקל, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. החברה רשמה במחצית הראשונה של 2019 רווח נקי לבעלי מניותיה בסך של 4.41 מיליון שקל לעומת הפסד של כ-600 אלף שקל, בתקופה המקבילה אשתקד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker