מור השקיע 110 מיליון שקל בג'נריישן - שנהפכה לאחת מפוזיציות העוגן בפורטפוליו

לאחר ההשקעה הפך בית ההשקעות - שמנוהל על ידי אלי לוי - לבעל העניין הגדול בקרן התשתיות והאנרגיה, עם אחזקה של כ-13% מההון המונפק ■ מדובר בהשקעה ענקית - שתהווה כמעט רבע מסך ההשקעה של מור במניות היתר בתל אביב

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל מור קרנות, אלי לוי
מנכ"ל מור קרנות, אלי לויצילום: בועז צרפתי

בשבוע שעבר נרשמה אחת מהנפקות האקוויטי (מניות) הגדולות בשנים האחרונות, כשקרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל השלימה הנפקה שנייה בהיקף של 525 מיליון שקל. מי שהשתתף בהנפקה בהיקף גדול מאוד זה בית ההשקעות מור, שהשקיע יותר מ-110 מיליון שקל - והפך לבעל העניין הגדול בחברה עם כ-13% מההון.

מדובר בהשקעה ענקית - אחת מהפוזיציות הגדולות בתיק ההשקעות של מור, לצד מניות כמו הפועלים, לאומי, ביג ושיכון ובינוי. ההשקעה בג'נריישן תהווה כמעט רבע מסך ההשקעה של מור במניות היתר בתל אביב, והיא מבטאת הבעת אמון בג'נריישן ובהנהלה.

מור בית השקעות נמצא בשליטת המשפחות מאירוב ולוי, והוא מנוהל על ידי אלי לוי. בית ההשקעות נסמך בעיקר על תחום ניהול קרנות הנאמנות, אך בסוף 2018 הוא נכנס גם לתחום הגמל וההשתלמות. בסך הכל, מנוהלים במור כ-20 מיליארד שקל. בית ההשקעות הונפק בבורסה ביולי 2017, והוא נסחר כיום לפי שווי של כ-330 מיליון שקל, לאחר שמנייתו עלתה בכ-27% מתחילת השנה. בית ההשקעות נחשב לגוף צומח, ובסוף 2018 עבדו בו כ-70 עובדים.

ג'נריישן הונפקה בבורסה בפברואר 2019, ובשבוע שעבר השלימה הקרן הנפקת מניות שניונית, בהיקף משמעותי. בהנפקה נרשמו ביקושים של 640 מיליון שקל, ומחיר המניה נקבע על 88 אגורות - דיסקאונט של כ-9% על מחיר הסגירה ביום ההנפקה. לאחר ההנפקה, שבוצעה כהצעה לא אחידה לגופים המוסדיים, הונה העצמי של החברה הגיע לכ-900 מיליון שקל.

ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן קפיטל
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי ג'נריישן קפיטלצילום: תמוז רחמן

מקורב להנפקה, ציין כי ג'נריישן ביצעה את הגיוס בתמחור נוח – לפי מחיר המהווה 88% על ההון העצמי. לדבריו, "לג'נריישן פרוטפוליו קיים חזק, שמתאפיין בגידול בשווי הנכסי (nav) למניה. הגיוס יאפשר לקרן להגיע לגודל קריטי ולבצע מספר עסקות גדולות ואיכותיות באופן מיידי", הדגיש. ג'נריישן קרובה כעת להיכנס למדד ת"א 125, כשעדכון המדדים הבא הוא בפברואר.

ג'נריישן – שהקומה על ידי יוסי זינגר, המכהן כיו"ר פעיל, וארז בלשה, שמכהן כמנכ"ל – מתמקדת בהשקעות בשלושה תחומים: ההיסעים והתחבורה הציבורית (באמצעות בון תור ומטרופולין), תחום האנרגיה המתחדשת (באמצעות סולגרין), ותחום ייצור חשמל על ידי גז טבעי (באמצעות רפק אנרגיה). החל מעדכון המדדים של מאי 2019 נכללת ג'נריישן קפיטל במדד SME60.

ג'נריישן ביצעה באחרונה מספר השקעות. בתחילת החודש דווחה על השלמת העסקה לעלייה לשליטה (70%) בחברת סולגרין הבורסאית, הפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות. באוגוסט רכשה ג'נריישן קפיטל את פעילות הגז הטבעי של קבוצת אלקטרה תמורת כ-135 מיליון שקל.

כמו כן, קבוצה בה חברה ג'נריישן קפיטל (באמצעות רפק אנרגיה) זכתה במכרז לרכישת אתר ייצור החשמל 'אלון תבור' שכולל שלוש תחנות כוח פעילות בהספק של כ-583 מגה ואט. בשבוע שעבר חתמה הקרן על מזכר הבנות עם קבוצת עזריאלי, לרכישת 100% מחברת התפלת המים GES בהיקף של 110 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום