דמרי מנסה לכבוש את אפריקה במזומן - בעזרת הבנקים והמוסדיים

יגאל דמרי מוכן להכניס לקופת אפריקה 783 מיליון שקל לטובת הנושים ■ במועד ביצוע ההסדרה תפקיד באופן מיידי חברת דמרי 180 מיליון שקל במזומן, תשלום נוסף של 270 מיליון שקל בתוך 60 יום, ו-333 מיליון שקל בתוך 120 יום

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יגאל דמרי
יגאל דמריצילום: עופר וקנין

יגאל דמרי אינו מוותר על ההזדמנות לרכוש את אפריקה, אך יש שיטענו כי הוא אינו עומד בתנאי המכרז שנקבע - שלפיו כל הצעה חדשה שתינתן צריכה לעלות ב-50 מיליון שקל על ההצעה המנצחת. בזמן שיעקב לוקסנבורג וחברת לפידות שחברה לבית ההשקעות אלטשולר שחם הוכרזו כמנצחים במכרז האחרון על אפריקה שערכו נושי החברה - דמרי החליט לגייס את שוק ההון ולתת הצעת מזומן.

לעסקה הוא מוכן להביא 783 מיליון שקל במזומן. המזומן אמנם לא נמצא בקופת החברה,  אך דמרי עומד להשתמש במסגרות לא מנוצלות שקיבל מהבנקים. לאחר מכן מתכוון דמרי לפנות לגופים המוסדיים עמם ניהל משא ומתן בשבוע האחרון במטרה לבצע הנפקה, שבשוק מעריכים שישתתפו בה כלל ביטוח והראל.

במועד ביצוע ההסדרה תפקיד באופן מיידי חברת דמרי 180 מיליון שקל במזומן, תשלום נוסף של 270 מיליון שקל תוך 60 יום, ו-333 מיליון שקל תוך 120 יום. כלל ההזרמות יתבצעו בצורת הלוואת בעלים לחברת אפריקה או כשטר הון נחות לחוב של אפריקה. את אפריקה הוא יהפוך לחברה פרטית יום לאחר שההסדר יאושר בבית המשפט, כך שבעלי המנית הנוכחיים לא יקבלו דבר בהסדר.

בשביל להשלים את התמורה לנושים ל-1.27 מיליארד שקל, דמרי יעביר לזכותם את  המזומנים שנותרו בקופה - 282 מיליון שקל - ואת הזכויות בחברות המפעיל וסכום כסף אותו אפריקה היתה אמורה לקבל - שמוערכים יחד ב-205 מיליון שקל. התביעות נגד מוטי בן משה ולב לבייב יומחו לזכותם של הנושים שינהלו אותם.

בראש ההצעה שאמורה לפתות את הנושים לפתוח את ההסכם שנחתם מול לפידות ואלטשולר, שכבר העבירו 30 מיליון שקל כפיקדון, נכתב כי "התמורות המופיעות בה הן על בסיס מזומן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker