איי.די.או קפצה ב-9.5% לקראת מכירת נכסים ב-800 מיליון יורו בברלין

החברה הבת (38%) איי.די.או פרופרטיס, דיווחה על חתימת מזכר הבנות לא מחייב למכירת 5,800 דירות ■ על פי הערכות, החברה תמכור תיק של דירות ונכסים מסחריים שנרכש ב-2015 ושוערך לאחרונה בשווי של 800 מיליון יורו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ברלין
ברליןצילום: Krisztian Bocsi /בלומברג

מניית איי.די.או גרופ קפצה ב-9.5%, לאחר שהחברה הבת איי.די.או פרופרטיס (38%) דיווחה שהיא מנהלת משא ומתן למכירת 5,800 דירות בברלין - 26% ממספר הדירות שבבעלות החברה, וכן נכסים מסחריים וחניות.

איי.די.או פרופרטיס שנסחרת בבורסה של פרנקפורט בשווי 1.6 מיליארד יורו ומתמחה ברכישה וניהול של נדל"ן מניב למגורים בברלין, חתמה על מזכר הבנות לא מחייב למכירת תיק הנכסים.

העסקה המתגבשת תהיה המימוש המשמעותי של נכסים מאז החלה איי.די.או פרופרטיס לפעול בשוק הנדל"ן בברלין. על פי הערכות, תיק הנכסים הנמכר הוא קבוצת הנכסים שרכשה איי.די.או פרופרטיס באפריל 2015 מאחת מחברות הנדל"ן המניב למגורים הגדולות בגרמניה Deutche Wohnen - בתמורה ל-400 מיליון יורו. הוא הוערך לאחרונה בשווי של 800 מיליון יורו.

איי.די.או פרופרטיס ציינה שהמכירה היא חלק מהאסטרטגיה של יצירת ערך, כך שסביר להניח שהמכירה לא תיעשה מתחת לשווי ההוגן של תיק הנכסים, כלומר סביב 800 מיליון יורו.

איי.די.או פרופרטיס צפויה להשלים את העסקה עד לסוף אוקטובר 2019, במקביל לפרסום האסטרטגיה החדשה של החברה. זו תגובש על פי חוות דעת שקיבלה מחברת ייעוץ בינלאומית. אסטרטגיה זו צפויה לכלול גיוון יעדי ההשקעה של החברה - כלומר להרחיב את השקעותיה לערים נוספות מלבד ברלין. 

איי.די.או פרופרטיס אינה צפויה לצאת משוק הנדל"ן המניב למגורים בברלין, ואולי תרכוש נכסים נוספים - לאחר שבעלים פרטיים של תיק נדל"ן מניב למגורים הוציאו למכירה נכסים במחירים אטרקטיביים על רקע חוסר הבהירות הרגולטורית בנוגע למתווה המדויק של הקפאת שכר הדירה, הצפויה בעיר בברלין לחמש שנים החל בינואר 2020.

איי.די.או פרופרטיס מחזיקה ב-22,169 דירות ו-1,458 נכסים מסחריים בשטח כולל של 1.65 מיליון מ"ר ובתפוסה של 97%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker