מי השקיע בקנאביס למרות ההפסדים? פנאקסיה גייסה 17.5 מיליון שקל

מפעל הקנאביס של פנאקסיה בלוד, הבטיח את השלמת המיזוג לשלד של הורדיום באמצעות גיוס של 17.5 מיליון שקל ■ מנכ"ל החברה: "רפורמת יצוא הקנאביס תאושר עד סוף השנה. נערכים למוכנות מלאה לייצוא עד לרבעון הראשון של 2020"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
מנכ"ל פנאקסיה, ד"ר דדי סגל
מנכ"ל פנאקסיה, ד"ר דדי סגל

מפעל הקנאביס של פנאקסיה בלוד, הבטיח היום את השלמת המיזוג לשלד של הורדיום באמצעות גיוס של 17.5 מיליון שקל. לאחר הגיוס יוותרו בקופתה של החברה הבורסאית 35 מיליון שקל.

קרן מרצי'נסון הקנדית, דנה אביב (בתו של הקבלן משה אביב ז"ל), איש הנדל"ן אלי מישל רואימי, ועמוס לוזון, השקיעו יחדיו כמעט את כל 17.5 מיליון השקלים.

ל-TheMarker נודע שרואימי החליט להשקיע מסכום זה 6 מיליון שקל במחיר של כ-4 שקל למניה. כ-11 מיליון שקל גויס במסגרת הצעת המדף בפרמיה של כ-10% על מחיר השוק אתמול בו נסגרה מניית החברה 3.64 שקל.

"רפורמת היצוא תאושר עד סוף 2019"

ד"ר דדי סגל, מנכ"ל פנאקסיה, מסר בעקבות הבטחת הגיוס והעברת הכספים לנאמן: "אנו שמחים על השלמתה המוצלחת של הצעת המדף - המבטיחה את השלמת המיזוג. פנאקסיה הינה יצרנית תרופות הקנאביס הגדולה בישראל, המתקדמת בארץ וכעת עם השלמת הגיוס - בעלת האמצעים לשכפל את הדומיננטיות שלנו בישראל לשוק האירופאי.

"הפיכת הפעילות שלנו לציבורית מאפשרת לנו לשתף את המשקיעים שלנו בהצלחת החברה בעתיד הקרוב ובטווח הרחוק כאחד", הוסיף סגל. "הפיכתנו לחברה ציבורית תאפשר לפנאקסיה להיות ערוכה רגולטורית, קלינית ותפעולית לייצוא, מיד עם קבלת היתר. הדגש המסיבי בפעילותנו בימים אלה מופנה להכנת החברה לקראת יצוא ושיווק מוצרים באירופה, וזאת לטובת החולים במדינות רבות מחוץ לישראל".

קנאביס רפואי
בדרך לאירופה. קנאביס רפואיצילום: אייל טואג

לדבריו, החברה פועלת מתוך הנחת עבודה כי רפורמת היצוא תאושר עד סוף שנת 2019, ונערכים למוכנות מלאה לייצוא עד לרבעון הראשון של 2020 - בכפוף לקבלת היתר ייצוא. "כך, בתחילת השנה הבאה נהיה ערוכים לספק לחולים במספר מדינות באירופה את אותם המוצרים שאנו מספקים היום בישראל, מתוך כוונה לשכפל גם שם את ההצלחה של פנאקסיה".

הפסד במחצית השנייה

פנאקסיה ישראל היא יצרנית ומפעילת שרות הפצה-עד-הבית של תרופות קנאביס והראשונה אשר קיבלה אישור לייצור תרופות מבוססות קנאביס רפואי (תקן GMP-IMC ) ומחזיקה באישור למתן שירותי ייצור והפצה של מוצרי קנאביס רפואי בישראל. במחצית השנייה של 2019 הכניסה החברה מפעילות הקנאביס 5.7 מיליון שקל. היא הציגה הפסד גולמי של 102 אלף שקל, הפסד תפעולי של 4.2 מיליון שקל והפסד נקי של 14.5 מיליון שקל, כ-4.6 שקל למניה.  

החברה היא חלק מקבוצת הפארמה של משפחת סגל, הפועלת יותר מארבעה עשורים, מייצרת יותר מ-600 מוצרים פרמצבטיים שונים, ומשווקת אותם ביותר מ-40 מדינות.

פנאקסיה הוקמה על ידי ד"ר דדי סגל, ד"ר ערן גולדברג ועו"ד אסי רוטברט - ומהווה את חטיבת הקנאביס של הקבוצה. בנוסף מייצרת החטיבה האחות בצפון אמריקה יותר מ-60 מוצרים תרופתיים מבוססי קנאביס רפואי, בהן טבליות תת-לשוניות, לכסניות, שמנים, משאפים ועוד, המיועדים לטיפול במחלות כגון הפרעת דחק פוסט טראומטית, סרטן, כאב כרוני, אפילפסיה, אנורקסיה, טיפול בכוויות ומחלות רבות נוספות. בפנאקסיה מועסקים כ-100 עובדים וכל הניסויים הקליניים מנוהלים על ידי החברה. 

קבוצת הפארמה של משפחת סגל כוללת גם את החטיבות לומינרה, המייצרת זריקות למילוי קמטים, ו-TREE OF LIFE, המייצרת תרופות ללא מרשם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker