בדרך לעסקת ענק בקנאביס הישראלי - קנביט במגעים מתקדמים לרכישת תיקון עולם

בעל השליטה בתיקון עולם, צחי כהן, אינו יכול לעסוק בקנאביס בישראל - ולכן הוא נאלץ למכור את החברה. כהן דרש בעבר 100 מיליון דולר תמורת תיקון עולם

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רוזן
ברק רוזןצילום: אריק סולטן

חברת הקנאביס קנביט בדרך לכבוש את מלוא המניות של חברת הקנאביס תיקון עולם. שתי החברות נמצאות במגעים מתקדמים לקראת סגירת עסקה. 

בעל השליטה בחברת הקנאביס תיקון עולם, צחי כהן, דרש בעבר 100 מיליון דולר תמורת החברה. בעבר הפסיד בעתירה שהגיש נגד משרד הבריאות והמשטרה, במטרה לקבל צו מינהלי שיאפשר לו להמשיך לעסוק בתחום הקנאביס.

צחי כהן, מייסד תיקון עולם
צחי כהן, מייסד תיקון עולם

כעת נראה כי כהן, ששווה רבע מיליארד דולר בזכות עסקי הקנאביס שלו, החליט למכור את עסקיו לחברת קנביט הנשלטת בעקיפין על ידי איש הנדל"ן ברק רוזן.

שלוש חברות התמחרו ביניהן בימים האחרונים על רכישת תיקון עולם: אינטרקיור, המובלת על ידי היו"ר אהוד ברק ומחזיקה בחוות גידול חקלאי בדרום וצפון הארץ; קנביט, המובלת על ידי היו"ר איתן בן אליהו ומחזיקה בחוות גידול באזור ים המלח; וחברת בזלת פארמה הפרטית, המחזיקה במפעל קנאביס רפואי בישראל ובחווה חקלאית בקיבוץ שדות ים.

אם הצדדים יסגרו את העסקה, דירקטוריון קנביט יידרש לאשר אותה החברה. בקנביט סירבו להגיב. 

איתן בן אליהו
איתן בן אליהו

השופט אלי אברבנאל מבית המשפט המחוזי לעניינים מינהליים בירושלים דחה בתחילת אוגוסט את בקשתם של כהן והחברות בבעלותו, תיקון עולם וכפר יהושע (שהוקמה לצורך ההסדרה החדשה) לקבל רישיון פעילות בתחום הקנאביס הרפואי בישראל.

המשטרה לא העניקה לכהן והחברה תחת שליטתו אישור עקב מידע שלפיו השתמש בסמים ומידע שלפיו הוא נמצא בקשר עם ארגוני פשיעה. המידע שנמסר לבית המשפט בנושא זה נותר חסוי, ולא נחשף בפני כהן ועורכי דינו.

כהן ביצע את אחד האקזיטים הגדולים בתחום הקנאביס, שבו חברת MedReleaf, שבה החזיק ב-13%, מוזגה לענקית הקנאביס אורורה (Aurora) ב–2018. כתוצאה מהמיזוג קיבל כהן מניות בשווי של 255 מיליון דולר של אורורה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker