מאקויטל לאי.די.בי: ערן סער התפטר מתפקיד מנכ"ל ישראמקו

סער, לשעבר בכיר ברשות ני"ע, כיהן בתור מנכ"ל קבוצת אקויטל ב-7 השנים האחרונות והיה שותף בכיר בניהולן של חברות בנות וקשורות בקבוצה במשך 9 שנים ■ הוא צפוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל אי.די.בי

ערן סער, מנכ"ל אי.די.בי החדש
ערן סערצילום: גיל כהן מגן
ערן אזרן

ערן סער, מנכ"ל אקויטל, נפטא וישראמקו, הודיע היום (ה') לדירקטוריון החברות על רצונו לסיים את תפקידו כמנכ"ל הקבוצה. סער צפוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל אי.די.בי שבשליטת אדוארדו אלשטיין.

סער, לשעבר בכיר ברשות ני"ע, כיהן בתור מנכ"ל הקבוצה ב-7 השנים האחרונות והיה שותף בכיר בניהולן של חברות בנות וקשורות בקבוצה במשך 9 שנים. סער יסיים את תפקידו לקראת סוף השנה.

סער, עורך דין ורואה חשבון מוסמך, הינו בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), בעל תואר שני במימון ובעל תואר ראשון בחשבונאות ומשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים.

בשנות כהונתו בקבוצת אקויטל, שהשליטה בה מיוחסת בשוק ההון לקובי מימון, סער נהנה מתגמולים בסכום מצטבר של יותר כ-23 מיליון שקל. עיקר התגמולים מיוחס להבשלה של חבילת האופציות שקיבל בתחילת העסקתו, ושמימושה הניב לו רווחים מצטברים של 15 מיליון שקל. היתרה מיוחסת לשכר ולמענקים בסכום של 8 מיליון שקל ששולמו לסער מאז 2013 ועד 2019.

סער כיהן בעבר, בין היתר, בתור סגן מנהל מחלקת התאגידים ברשות ני"ע וסמנכ"ל הכספים של קבוצת אקויטל. בשנה האחרונה הוא הוביל את כיווץ הפירמידה של אקויטל, וכן את המהלכים הפיננסיים הנרחבים שמתלווים לכך. סער גם נחשב לאחד הגורמים החזקים במאגר תמר – שבו ישראמקו שותפה לצד דלק קידוחים ונובל אנרג'י.

בשעות אחר הצהרים הודיע דירקטוריון אי.די.בי ודירקטוריון דסק"ש על מינוי ערן סער לתפקיד המנכ"ל, במקומו של שולם לפידות, שהתפטר. "הבחירה בסער מהווה צעד מהותי ביישום האסטרטגיה של הקבוצה למינוי דמות בכירה בעלת ניסיון עשיר בפעילות דומה של ניהול קבוצת אחזקות, זאת במטרה למצב את פעילותה העסקית ואיתנותה הפיננסית של הקבוצה במגוון ענפי הפעילות", נמסר מאי.די.בי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker