תדיראן הודיעה שלא תרכוש את חברת פח תעש - והמניה נופלת

בדיקת הנאותות שביצעה החברה העלתה ממצאים שהובילו למסקנה כי השקפות העולם של שתי החברות שונות ■ בעקבות ההודעה מניית תדיראן צונחת בכ-9% ■ משה ממרוד, בעל השליטה: "החלטה לא פשוטה, אך זו ההחלטה הנכונה והיא נעשתה בהסכמה"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
משה ממרוד, המנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן הולדינגס
משה ממרוד, מנכ"ל ובעל השליטה בתדיראן הולדינגסצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

לאחר בדיקת נאותות החליט משה ממרוד, בעל השליטה בתדיראן, לא לרכוש את חברת פח תעש, בתמורה ל-100 מיליון שקל. מאז אוגוסט האחרון ניהלה תדיראן בדיקת נאותות לחברה. הבדיקה העלתה כמה ממצאים, שהובילו את ממרוד למסקנה כי תפישות העולם של שתי החברות שונות מדי. הצדדים לא הגיעו להסכמה, ולכן הודיעה היום תדיראן כי לא תשלים את העסקה. בעקבות ההודעה, מנית תדיראן צונחת הבוקר (רביעי) ב-9.16%.

בהודעה של חברת תדיראן לעיתונות מסר ממרוד כי "לאחר שבחנו את מכלול ההיבטים הקשורים לעסקה, החלטנו שלא להשלים את עסקת פח תעש, וזאת מתוך שיקול דעת ואחריות. ההחלטה לא פשוטה, אך זו ההחלטה הנכונה והיא נעשתה בהסכמה הדדית וחברית ומתוך הערכה רבה".

עוד מסר ממרוד כי "אנו ממשיכים לבחון את הדרך הנכונה עבורנו והכל באחריות, בזהירות ובאופן מדוד אשר עומד בקריטריונים אותם הגדרנו לעצמנו".

תדיראן סיכמה את הרבעון השני של 2019 עם רווח של 20.5 מיליון שקל - כ-33% יותר מהתקופה המקבילה ב-2018. ביולי הודיעה תדיראן כי תרכוש 70% מפח תעש ב-100 מיליון שקל. פח תעש מעסיקה 250 עובדים ופועלת בתחום מיזוג וטיפול באוויר במגזר התעשייתי, בין היתר בתחומי הסמיקונדקטור, הפארמה, הבניין והחקלאות. 

תגובות

על סדר היום