רקפת רוסק עמינח מכרה מניות לאומי ב-12.3 מיליון שקל

מנכ"לית בנק לאומי היוצאת מכרה מניות שקיבלה לפני 3.5 שנים, בתמורה להמרה של זכויות פנסיוניות ■ מאז שווי לאומי הוכפל ■ בשקלול דיווידנדים, רוסק עמינח הרוויחה 100% על מניות אלה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רקפת רוסק־עמינח
רקפת רוסק־עמינחצילום: עופר וקנין

מנכ"לית בנק לאומי היוצאת, רקפת רוסק עמינח, מימשה היום (ג') את מרבית מניות לאומי שהיו ברשותה. רוסק עמינח מכרה בבורסה 511,727 מניות של הבנק תמורת 24.06 שקל למניה, כלומר 12.3 מיליון שקל (לפני מס).

מדובר במניות שרוסק עמינח קיבלה לפני יותר 3.5 שנים יחד עם עובדים נוספים בבנק, שהסכימו להמיר את הזכויות הפנסיוניות שלהם במניות במחיר של 13.1 שקלים למניה. בשקלול דיווידנדים, המנכ"לית היוצאת הרוויחה 100% על מניות אלה, ועדיין נותרו לה מניות של לאומי בשווי שוק של כ-350 אלף שקל. מלבד המניות הללו, במשך כמעט 16 שנות עבודתה בלאומי צברה רוסק עמינח חבילת תגמול מצטברת של כ-50 מיליון שקל. 

המניות התקבלו בתקופה שבנק לאומי התמודד עם בעיות הון ונסחר לפי מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) נמוך של כ-0.67. לא מעט עובדים של בנק לאומי חששו לבצע המרה דומה, והפסידו בגלל ההחלטה כסף רב. בעקבות פתרון בעיות ההון ושיפור הביצועים העסקיים, חזר הבנק לחלק דיווידנדים ושוויו הוכפל בשלוש השנים האחרונות. 

בימים אלה מצויה רוסק עמינח בהליך חפיפה עם יד ימינה בשלוש שנים האחרונות, חנן פרידמן, שמכהן כראש חטיבת אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה. פרידמן ייכנס לתפקיד המנכ"ל עוד כחודשיים, אז המנכ"לית היוצאת תסיים קדנציה מוצלחת של כ-7.5 שנים. לפי כן כיהנה כראש החטיבה העסקית של הבנק.

רוסק עמינח מחזיקה בהצעות שונות מחברות בתחום ההיי-טק, הפיננסים והבנקאות בחו"ל ובישראל. היא עדיין לא הודיעה לאיזה הצעה היא תשיב בחיוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker