מוטי בן משה רכש 6% ממניות גלובל פאוור באמצעות רבוע כחול

בעל השליטה באלון רבוע כחול מעוניין לחזק את השליטה שלו בתחנת הכוח IPM שבבאר טוביה ■ החברה שילמה 10 מיליון שקל תמורת המניות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מוטי בן משה
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מוטי בן משה, בעל השליטה באלון רבוע כחול, החליט לחזק את שליטתו בתחנת הכוח  IPM שבבאר טוביה. רבוע כחול רכשה תמורת 10 מיליון שקל 6% ממניות חברת גלובל פאוור, המחזיקה ב-18% ממניות התחנה. בעקבות הרכישה, הגדילה אלון רבוע את אחזקותיה בבעלת השליטה בתחנת הכוח, חברת טריפל M, ב-1% ל-19%. 

חברת IPM יוזמת את הקמת תחנת הכוח בבאר טוביה, שהספקה 451-430 מגה-ואט, בהשקעה המוערכת ב-2 מיליארד שקל. התחנה, שמוקמת על ידי חברת סימנס, צפויה להיכנס לשלב ההרצה ברבעון השני של 2020, ולהתחיל לפעול מסחרית ברבעון השלישי.

הדמיה של תחנת הכוח של IPM באזור התעשייה של באר טוביהצילום: Griffin Aerial Imaging

תחנת הכוח תפעל לפי החלטה 914 של רשות החשמל, ותעמיד באופן קבוע 85% מכושר הייצור שלה לרשת החשמל. היתרה תימכר ללקוחותיה הפרטיים דרך אותה רשת. התחנה תופעל על פי שיקולי מנהל מערכת החשמל, אך סיכוייה לפעול בצורה רציפה טובים. זאת משום שהיא צפויה להיות תחנת הכוח היעילה בישראל, עם שיעור נצילות של 60%.

גלובל פאוור גייסה 17 מיליון שקל בהנפקה שאותה הוביל פועלים IBI. בן משה שילם 60% מסך ההנפקה. אהוד בן שך, בעל עניין נוסף בתחנה, השתתף גם הוא בהנפקה במטרה להגדיל את אחזקותיו ב-IPM.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker