הרבור-גרופ גייסה 180 מיליון דולר מקרן פנסיה קנדית

CPPIB תשקיע בתוכנית הלוואות מאוג"חות של חברת ההשקעות בנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור-גרופ ■ ההשקעות: בניירות ערך מסוג CMBS של הבנק האמריקאי פרדי מק, שקרס במשבר ב-2008

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
פרדי מק
ישקיעו בניירות הערך שלו. פרדי מקצילום: Bloomberg

חברת ההשקעות בנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור-גרופ הודיעה היום כי קרן הפנסיה הקנדית CPPIB תשקיע כ-180 מיליון דולר בתכנית השקעות משותפת בתיקי הלוואות מאוג"חות, שהן למעשה משכנתאות על נכסי מולטי פאמילי המגובות בנדל"ן. שתי החברות ישקיעו בניירות ערך מסוג CMBS של הבנק האמריקאי פרדי מק, שקרס במשבר ב-2008 ונמצא כעת בבעלות ממשלתית.

הרבור גרופ מתמחה בפעילות השקעות בנדל"ן של מתמחי דיור מולטי פמילי ובנייני משרדים בארה"ב. החברה מבצעת עסקות נדל"ן (שאינן קשורות לתחום האגו"ח) בשיתוף עם גופים מוסדיים בישראל. החברה גם פעילה מאוד בתחום ההלוואות לנדל"ן, הן במתן הלוואות מזנין ישירות ליזמים והן ברכישת הלוואות המגובות בנכסי מגורים להשכרה של פרדי מק.

לפ הודעת החברה, רכישת חלקים מתיקי ההלוואות של פרדי מק מתאפשרת למספר מצומצם של גופים העומדים בקריטריונים שונים שפרדי מק קבע, בהם הרבור גרופ.

קרן הפנסיה הקנדית CPPIB מנהלת כיום השקעות גלובליות בהיקף של כ-400 מיליארד דולר. בעבר, הקרן ביצעה השקעה משותפת עם חברת הבת של גזית גלוב, סיקטון, עמה רכשה נכסים בשטוקהולם - שבדיה בהיקף של כ-200 מיליון יורו.

הרבור גרופ הינו אחד המשקיעים הגדולים ברכישת חלקי הלוואות מפרדי מק, כאשר מ-2015 השלימה החברה 23 השקעות במכשירים השונים של פרדי מק, בהיקף ההשקעות המסתכם לסך של כ- 1.9 מיליארד דולר.

שיתוף הפעולה בין החברות החל ביוני האחרון, כאשר במסגרת תוכנית הרכישה שהרבור גרופ מובילה, השלימו החברות רכישה של ני"ע מפרדי מק בהיקף כולל של כ-210 מיליון דולר. קרן הפנסיה CPPIB השתתפה בכ-64 מיליון דולר ברכישה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker