אנטרופי ממליצה על ויקטורי בפרמיה של 13%

האנליסט יניב רון העלה את מחיר היעד של מניית ויקטורי לכ-46 שקל למניה ■ הוא צופה כי ויקטורי תרחיב את פעילותה באמצעות רכישת סניפים או רשתות קיימות והשבחתם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סניף של רשת ויקטורי
סניף של רשת ויקטוריצילום: אורן זיו

חברת אנטרופי שירותי מחקר כלכלי מעלה את מחיר היעד למניית ויקטורי מ-44.7 שקל למניה ל-46.1 שקל - גבוה ב-13% ממחיר השוק של המניה - אך מותירה את המלצת תשואת היתר למניית החברה. האנליסט יניב רון מציין שלרשת ויקטורי 50 סניפים בפרישה ארצית בשטח של 54,400 מ"ר, לאחר שבשלוש השנים האחרונות רכשה 15 סניפי מגה.

הגודל הממוצע של סניף ברשת ויקטורי הוא 1,088 מ"ר והמכירות למ"ר הסתכמו ב-31.9 אלף שקל ב-12 החודשים האחרונים. הכנסותיה של ויקטורי גדלו ב-2.7% במחצית הראשונה של 2019, בעקבות הגידול במספר הסניפים שקיזז ירידה של 1.5% במכירות של חנויות זהות. הרווח הגולמי של החברה גדל ב-4.3% ושיעורו מהמחזור עלה ל-25.1% במחצית הראשונה של 2019 בהשוואה ל-24.7% מהמחזור במחצית המקבילה ב-2018.

השיפור ברווחיות הגולמית נבע משיפור בתנאי הסחר, שינוי בתמהיל הקניות של הצרכנים והעלאת מחיר המכירה באינטרנט. הרווח התפעולי של ויקטורי (בניכוי השפעת התקן החשבונאי החדש IFRS 16 בעניין חכירות תפעוליות) ירד ב-18% והסתכם ב-19 מיליון שקל ברבעון השני של 2019, אולם שיעורו מהמכירות ירד ל-2.2% מהמחזור.

רון ציין שהתוצאות הכספיות של חברות קמעונות המזון הנסחרות בבורסה מעורבות ואין להסיק מהן על רמת התחרות שעודנה נמוכה ביחס לשנים שקדמו לקריסת רשת מגה. הוא מזכיר שלאחרונה דווח שרשת יינות ביתן מעוניינת למכור 10 סניפים ונמצאת במגעים עם מספר רוכשים פוטנציאליים, כולל חברת ויקטורי שמוכנה על פי הדיווחים לשלם 100 מיליון שקל, בעוד שיינות ביתן דורשת 150 מיליון שקל עבור עשרת הסניפים. הוא צופה כי ויקטורי תרחיב את פעילותה באמצעות רכישת סניפים או רשתות קיימות והשבחתם להרחבת מעגל הלקוחות, שיווק אינטנסיבי של תווי קנייה, הרחבת היקף הייבוא המקביל והרחבת פעילות האונליין.

ויקטורי, שמנייתה ירדה ב-15% מתחילת 2019, הכריזה על רכישה עצמית של מניות בסכום של 10 מיליון שקל, אולם התנתה את ביצוע התוכנית באי רכישת סניפים מיינות ביתן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker