לאומי שוקי הון מעלה ב-15% את מחיר היעד לגזית גלוב

אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוק הון, מעריכה כי הסבירות הגבוהה להשלמת הצעת הרכש למניותיה של אטריום יוצרת פוטנציאל לעלייה בשווי הנכסים של גזית גלוב ■ פריד מסבירה שהרציונל מאחורי העסקה הוא ההזדמנות הגלומה במחיר הנדל"ן במזרח אירופה

יורם גביזון
חיים כצמן, המנכ"ל ובעל השליטה בגזית גלוב
חיים כצמן, המנכ"ל ובעל השליטה בגזית גלובצילום: ניר קידר

הסבירות הגבוהה להשלמת הצעת הרכש למניותיה של החברה הבת (60%) אטריום, שנסחרת בבורסה של וינה, יוצרת פוטנציאל לעלייה בשווי הנכסי של גזית גלוב. כך מעריכה אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוק הון. פריד מותירה את ההמלצה ביחס למניה במשקל יתר, ומעלה את מחיר היעד מ-34 שקל למניה, מחירה הנוכחי, ל-39 שקל למניה. זהו מחיר הגבוה הגבוה ב-14.7% ממחיר השוק של גזית גלוב.

פריד מציינת שהערך הנכסי הנקי של גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן, ללא עסקת אטריום, הוא 37 שקל למניה, בעוד שהערך הנכסי הנקי של גזית גלוב בהנחה שתושלם העסקה הוא 43 שקל למניה. להערכת פריד, הסבירות להשלמת הצעת הרכש גבוהה.

על פי מתאר הצעת הרכש שפירסמה גזית גלוב למניותיה של אטריום ביולי 2019, ניתנה לאטריום אופציה לקבל הצעות טובות יותר. האופציה תפקע מחר. פריד מציינת שבשלב זה שני גופים, שמחזיקים ביחד ב-4% ממניותיה של אטריום, הביעו את התנגדותם להצעה. להערכתה יש פוטנציאל לעליית הערך הנכסי הנקי של גזית גלוב גם אם תיאלץ להעלות את מחיר הצעת הרכש למניותיה של אטריום ב-10%, ביחס להצעת הרכש המקורית שהסתכמה ב-3.15 יורו למניה.

לדברי פריד, גזית גלוב צפויה להשקיע על פי המחיר הנוכחי של הצעת הרכש 186 מיליון יורו, בניכוי דיווידנד של 60 יורוסנט למניה שיחולק בטרם השלמת הצעת הרכש. השלמת הצעת הרכש צפויה להעלות את ההון העצמי של גזית גלוב ב-308 מיליון יורו ואת המינוף של החברה בשתי נקודות אחוז ל-49%.

פריד מציינת שהשלמת הצעת הרכש תגדיל את מספר החברות הציבוריות שנמחקו מהמסחר על ידי גזית גלוב לשלוש. המימוש העסקי של האסטרטגיה יעלה את אחוז הנכסים הפרטיים שמוחזקים ישירות על ידי גזית גלוב ל-76%, כמחציתם באירופה.

נכס של גזית גלוב
נכס של גזית גלוב צילום: ללא קרדיט

פריד מסבירה שהרציונל מאחורי העסקה הוא שההזדמנות הגלומה במחיר הנדל"ן במזרח אירופה, בעיקר בפולין ובצ'כיה, חריגה, משקפת הנחה של עשרות אחוזים ופוטנציאל לתשואה חריגה ביחס לשווקים אחרים בעולם. רכישת אחזקה ישירה בנכסים בלתי משועבדים בשווי של 2.2 מיליארד יורו מעניקה אפשרות להפחתת ריביות, תוך סגירת הדיסקאונט שלפיו נסחרים הנכסים כאשר הם מוחזקים על ידי חברות ציבוריות.

פריד מציינת לטובה את העובדה שגזית גלוב ממשיכה ליזום את הרחבת הנכסים שבבעלותה, ובוחנת כניסה לתחום הדיור להשכרה. להערכתה היתרונות של הגדלת נתח הנכסים הפרטיים בתיק הנכסים של החברה עולים על החיסרון של אובדן שקיפות בשל מחיקת החברות הבנות מהמסחר. להערכתה האתגרים העיקריים של גזית גלוב ממשיכים להיות החשיפה המטבעית והמעבר של הקמעונאות לאינטרנט. זו אחת הסיבות שהיא ממשיכה לייחס חשיבות רבה למינוף של החברה, ותומכת באפשרות שהחברה תיכנס לשוק הדיור להשכרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker