בדרך לכתבי אישום? פרשת מידע הפנים שבו סחר מנחם ויינברג עברה להכרעת הפרקליטות

רשות ניירות ערך ממליצה להגיש כתבי אישום בפרשה שטילטלה את שוק ההון ■ החשד: מנחם ויינברג, פעיל שוק ההון, קיבל מידע פנים מבכירים בחברות אליום, מיקרומדיק, קדימהסטם וסאמיט - וביצע פעולות בניירות הערך שלהן במיליוני שקלים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מנחם ויינברג. פעיל ותיק בשוק ההון
מנחם ויינברג. פעיל ותיק בשוק ההון

חצי שנה בלבד לאחר מעצרו המתוקשר של פעיל שוק ההון הוותיק, רו"ח מנחם ויינברג,  והפשיטה של חוקרי רשות ניירות ערך על משרדיהן של החברות הציבוריות אליום, מיקרומדיק, קדימהסטם וסאמיט - העבירה הרשות לפרקליטות את תיק החקירה בעניינו של ויינברג ובעניינן של החברות המעורבות. ככל הנראה יועברו להכרעת הפרקליטות גם החשדות נגד זוהר לוי, בעל השליטה ומנכ"ל סאמיט; יוסי בן יוסף,  מנכ"ל קדימהסטם; אסף אלפרוביץ, מנכ"ל אליום; וגיא לרנר, מנכ"ל מיקרומדיק.

על פי החשד, ויינברג השתמש במידע פנים הקשור לארבע החברות וביצע פעולות בניירות הערך שלהן בשנים 2018-2016. את המידע קיבל ויינברג על פי החשד בעקבות קשריו הישירים עם אנשי פנים באותן חברות, שהחזיקו בתפקידי מפתח כנושאי משרה בכירים.

זוהר לוי
זוהר לוי

על פי החשד, ויינברג השתמש באופן שיטתי במידע פנים שקיבל לידיו מאותם בכירים, טרם פרסומו לציבור, וביצע עסקות בהיקף כספי של מיליוני שקלים בניירות ערך של אותן חברות. כמו כן, על פי החשד, בחלק מהמקרים מסר ויינברג את מידע הפנים שקיבל לגורמים נוספים.

על פי החשד, בעקבות פעילות אסורה זו, גרף ויינברג רווחים כספיים אסורים בחשבונות בבעלותו ו/או בשליטתו בסך של מאות אלפי שקלים. לצד עבירות השימוש במידע פנים חשוד ויינברג בשורה של עבירות נוספות, בהן עבירות תרמית בניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

ביתו של מנחם ויינברג
ביתו של מנחם ויינברגצילום: עופר וקנין

לצדו של ויינברג, כמה נושאי משרה בכירים בחברות ציבוריות חשודים בעבירות שימוש במידע פנים על ידי איש פנים, בגין מסירת המידע לויינברג; בעבירות מרמה והפרת אמונים בתאגיד; ובעבירות נוספות מחוק העונשין. חברת כלל ביוטכנולוגיה הוסרה מרשימת החברות החשודות, לאחר שבתחילת החקירה פשטו חוקרי הרשות על משרדיה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker