לקראת האישור הסיני: מלאנוקס פותחת מרכז פיתוח שביעי בירושלים

החברה הכריזה במארס 2019 על רכישתה על ידי חברת אנבידיה. בסוף השבוע דווח שרשות ההגבלים העסקיים הסינית החלה לבחון את בקשת אישור המיזוג בין מלאנוקס לאנבידיה.

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איל וולדמן ועובדי מלאנוקס
איל וולדמן ועובדי מלאנוקסצילום: AFP

מלאנוקס תפתח מרכז פיתוח שביעי בירושלים, שישמש למרכז עבור מפתחי תוכנה. החברה שמנוהלת על ידי איל וולדמן שכרה באחרונה 300 מ"ר בפארק ההיי-טק בגבעת רם שיהיה בעתיד חלק מהוג'יטק - קריית ההיי-טק של האוניברסיטה העברית והרשות לפיתוח ירושלים. על פי הערכות בסוף אוקטובר 2019 יאוכלס מרכז הפיתוח החדש ב-20 מפתחי תוכנה חדשים.

מלאנוקס מחזיקה בחמישה מרכזי פיתוח: ביקנעם, תל חי, ברמת החייל, ברעננה, בבאר שבע ובקרית גת. כמו כן, החברה מעסיקה אנשי פיתוח בשכם עזה ובעיר הפלסטינית החדשה רוואבי. החברה הכריזה במארס 2019 על רכישתה על ידי חברת אנבידיה תמורת 125 דולר למניה - שמשקף שווי חברה של 7.4 מיליארד דולר ושווי פעילות של 6.9 מיליארד דולר.

מלאנוקס, שמפתחת מוצרים ורכיבים לתקשורת מהירה בין שרתים ושיפור יכולת ההעברה ואחסון הנתונים, ממתינה לאישור העסקה על ידי רשות ההגבלים הסינית. אישור זה התעכב עד כה, ככל הנראה על רקע מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין.

בסוף השבוע שעבר דווח אתר האינטרנט Mlex שהרשות הסינית החלה בתהליך בדיקה של בקשת המיזוג שאמורה להימשך 180 יום. במקביל נמשכים המגעים בין אנבידיה ומלאנוקס לרשות ההגבלים של האיחוד האירופי. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker